• |
ide | kryesore

Agron Shehaj: Terror në biznesin tim, policia nxorri 200 punonjës me dhunë nga zyrat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Agron

Deputeti demokrat Agron Shehaj bëri pasditen e sotme një denoncim të fortë në Kuvend.


Papritur, nxorri një foto të disa forcave të policisë për të cilët tha se ndodhen brenda biznesit të tij. Shehaj, një zë i fortë brenda opozitës, zbuloi se prej dy javësh policia ka sekuestruar de facto biznesin e tij, duke i bllokuar hyrjen çdokujt.


Shehaj zbuloi se nga Prokuroria ka marrë një përgjigje të qartë. Se nuk ka urdhër për sekuestro drejtuar biznesit të tij.

Shpjegimi që deputeti demokrat dha nga foltorja e Kuvendit mund të përmblidhet në një fjalë. Hakmarrje. Sipas Agron Shehajt, Edi Rama është hakmarrë për të gjitha denoncimet që deputeti vetë ka bërë për abuzimet e qeverisë. Ai numëroi disa, nga inceneratorët, tek përfshirja e familjarëve të Olta Xhaçkës si investitorë strategjikë, apo edhe abuzimin në Butrint me të përfshirë të afërmit e Damian Gjiknurit. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: Agron Shehaj: Shqiptarët duhet të dinë ku shkojnë paratë publike, ligj për ndalimin e kompanive offshore 

Lexo më tej: Fakte të reja/ Shehaj: Qeveria ka marrë me miliona lekë kredi, garanci lë paratë e shqiptarëve 

Lexo më tej: Agron Shehaj në protestë: S’jam këtu as për veten, as për Berishën 

Lexo më tej: Shehaj: Rama do përdorë amnistinë fiskale për të shpëtuar klientët e tij të përfshirë në krime financiare 


11 Comments

  1. I paemër 20/10/2022 te 17:55: rembeji armeria i pari dhe gjithe idiotet si puna jote do ti kesh nga mbrapa

 1. PALLOSHI NJEH VETEM DHUNEN , ME KETE ESHTE E KOTE TE FJALOSESH . VEPRAT BEJNE EFEKT E KETE PLEHER MASHKULL

 2. Para ca kohesh, zj.Nikolla qe po i merrej fryma per te na thene se nje mbledhje e rendesishme duhet bere medoemos brenda 24 oreve se ketu kishte rene gjema . Ishte gjetur spiun Ilir Meta dhe kesisoj ky mund te na nxirrjet te gjitha sekretet e ketij vendi . Marrezi nga nje sekt te marresh qe as ju kercet as me nje ane vendi dhe interesat e ketij vendi perveçse ta grabisin e ta shqyejbe sa me shume . Ku jemi sot ? Çfare beri drejtesia ? A e imagjinoni dot po ti ndodhte e njejta gje nje njeriu normal , se çfare do pesonte i shkreti ?
  Sot shkojne e sekuestrojne biznesin me te sakt qe ka ky vend pa urdher sekuestro vetem e vetem pse eshte i z.Shehaj . Imagjinoni , kur ja bejne kete nje deputeti me imunitet çdo ti ndodhte nje njeriu dokudo ? Kur keta manipuluan dosjet e Ilir Metes dhe e moren me revansh dhe tani qe ju ngeci manovra bejne sikur nuk ka ndodh asgje . A e pate gjjuhen e tij me kryetarin e sindikates se petagogeve ? Duke e ofenduar si ish shikas , ky ofendon mijera te tjere qe punojne per sigurin e shtetin dhe te shtetasve shqiptare . Gjuhe kryeministri eshte ajo ? A e imagjinoni dot presidentin Biden te USA-s te ofendoj nje punonjes te FBI-se ? Marrezia e mbajtjes se pushtetit me çdo forme menyre dhe mjet po e degradon çdo dite e me shume te gjatin tone . Pa folur pastaj per vrasjet e krimineleve me uniforme , qe mbasi te vrasin te “qendisin” letrat ai tu doje kokrra e qejfit .

  Harbuteria e ketij te marri ka prekur fundin , ky eshte fundi i nje marrezie te pafund nga ana e te gjatit tone .
  Ky tashme eshte kthyer ne nje “serial killer” dhe ashtu siç do serial killer nuk ndalon ne marrezite e tija nese nuk e ndalojme ne . I gjati ine ka cekur fundin e marrezise se tij por duhet te jete edhe fundi i durimit tone . Kesaj marrezie i duhet dhene , ky “serial killeri” i Shqiptareve duhet syrgjynosur nje ore e me pare .

 3. Deputeti Shehaj qe e ka ndertuar vete profilin e tij profesional e politik, duke u dalluar per integriteti, prej vitesh punon ne nje fushe qe sot kerkon ta monopolizoje rrethi i afert i Kryeministrit, pra eshte bere nje konkurent apo rival qe duhet eleminuar.

  Ashtu si lojerat e fatit, bingo, e cdo fushe qe sjell para eshte kthyer ne monopol, tani qenka rradha e call centerave dhe ky eshte motivi kryesor i sulmit brutal te shtetit – Rama ndaj biznesit te Shehajt, i cili nuk ben pjese ne aradhen e bizneseve te Rilindjes.

 4. Gono mos e rruaj , kane per te te hengur mutin . Por mos harro , kur te behesh kryeminister qiua motrat dhe grate sektit mavi , ndersa palloshin jo se ai ate do . Palloshin çoje tek 41 bissi ne shkoder .

 5. Nese kjo do ndodhte ne nje vend evropian , kryeministri do ishte dorehequr menjehere sapo ta kishte menduar nje veprim te tille . Jetojme ne nje vend ku krimi, mafia dhe injoranca ka kapur per fyti kete shtet. Here pas kere lexoj qe shkruajne dhe hedhin hipoteza per revolucion . Sot , une do te thoja se revolucioni eshte i pashmangshem .

 6. do shkosh para gjykates o mashtrues injorant Ben bussines ne nje ndertese pa leje dhe mashtron qytetaret e huaj duke ju zhvatur mijra euro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.