• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj biznesit të Agron Shehajt, reagon Rama: E ka futur në një ndërtesë pa leje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi forca policore shkuan në biznesin e deputetit të PD, Agron Shehaj dhe akuzave të këtij të fundit në Kuvend për presion dhe sulm politik, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ai thotë se Shehaj e ka biznesin në një ndërtesë pa leje.


“Deputeti Agron Shehaj paska marrë zjarr nga sulmi policor i orkestruar politikisht mbi biznesin i tij, që ia paska mbyllur policia e regjimit për t’i mbyllur gojën zotit Agron! Pyes dhe ç’të dëgjoj?! Zoti Deputet që bërtet për shtet e paska futur biznesin në një ndërtesë pa leje! Ndërtesa është bllokuar si e paligjshme nga IKMT me mbështetjen e Policisë së Shtetit dhe në bazë të ligjit sapo ka dalë edhe vendimi i konfiskimit. Deputeti me biznesin e tij janë gjetur brenda ndërkohë që pronari pretendonte se e kishte hotel! Duket e pamundur që një deputet të bëjë biznes në një ndërtesë të paligjshme dhe t’i turret Policisë nga mikrofoni i parlamentit, duke marrë pozën e një viktime të regjimit për fjalën e tij lirë, por kur merr vesh që ky tip është një ballist foltoreje atëherë shpjegohet gjithçka!”, shkruan Rama.


LEXO EDHE: Agron Shehaj: Terror në biznesin tim, policia nxorri 200 punonjës me dhunë nga zyrat


12 Comments

  1. Kjo nuk te shfajeson por te bene dy here fajtor o i marri ine .
    Pushteti te ka verbuar , kujton se je luan por ne realitet je nje lepur .

    1. Po ata që ndërtuan pa leje në Tiranë pse nuk i bllokon, bllokoje pallatin që ndërton Kastrati po ta mbajti bytha.

  2. Hajt motren ne p!dh ketij patronazhsitit fugshpum qe do te shkruaje tani pas meje me 15 emra fallco!

  3. Per Vlado Ramanov Grida Duma I ka bere analizen Fantastike ketij qe flet me bythe 🤮🤮 thotë:

    Ky kryeminister qe zorre ka Trurin dhe dhjet nga goja por pas kesaj I bie qe kryehajdutit Truri I ka rreshqitur neper Zorret dhe flet me Bythe !!!!!Prandaj ben Gerrrrt dhe derrrr

  4. O kokerr legeni, sa kate pa leje ka Downtown One? Pse je fiksuar vetem me Eye of Tirana? Apo se aty po vjedh vetem Veliaj me osh ministrin e Brendshem? Kokerr mashtruesi. S’ta mban bytha me Kastratin se te pastro leket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *