• |
ide | kryesore

Vendoset data e zgjedhjeve, votimet për bashkitë në 14 Maj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Bajram Begaj caktoi 14 majin e vitit2023 si datën e zhvillimit të zgjedhjeve vendore të ardhshme. Në njoftimin që shpërndau pwr mediat, presidenca njoftoi se pret nga “palët që të shkojnë drejt kësaj date me përulësi dhe respekt ndaj qytetarëve dhe kundërshtarëve politikë”.


Ndër të tjera, Presidenti Begaj nënvizoi se Komisioni i Reformës Zgjedhore ka detyrimin të përshpejtojë punën dhe të adresojë në kohë të gjitha çështjet e dala nga rekomandimet e raportit të OSBE/ODIHR-it.8 Comments

  1. Per hajer qofte , ne radhe te pare per Shqiptaret dhe pastaj per opoziten .
    Sot po jetojme edhe nje here qoftelargun , ndoshta edhe me keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.