• |
ide | kryesore

Bie Whatsapp/ Partia Demokratike krijon grup bisede në Telegram-in e Rusisë

Arkiva
Telegram

Zyra e shtypit të Partisë Demokratike ka krijuar një grup në aplikacionin “Telegram” për mediat.


Pas rënies së Whatsapp, komunikimi mes institucioneve dhe mediave është bërë më i vështirë, çka ka sjellë dhe daljen në skenë të alternativave të tjera të komunikimit më pak të përdorura se rrjeti gjigant në pronësi të Facebook.


Kështu PD ka krijuar një grup në platformën ruse për të ndarë informacionet.

Vlen për t’u theksuar se Telegram është një platfromë komunikimi e ngjashme me Whatsapp. Por, ndryshe nga Whatsapp, e cila është në pronësi të amerikanit Mark Zuckerberg, Telegram është në pronësi të miliarderit rus, Pavel Durov. Në Rusi është rrjeti më i përdorur i komunikimit. Ndërsa pronari Pavel Durov njihet në vendin e tij si “Mark Zuckergergu i Rusisë”. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: Bie Whatsapp në rang global 

Lexo më tej: Financimet ruse/ Berisha: Do të bëjmë transparencë, përgjegjësi e Bashës 

Lexo më tej: Financimet ruse në PD, Rama: Mos u ngutni se ka akoma! 


16 Comments

   1. Po mire o vella, nqs. s’te pelqen kari im shko gjej nje kar tjeter.

    E rendesishme eshte qe te pelqen kari ne pergjithesi.

 1. lajm kari nga gazetare bythqira. po ikni mor idioter e informohuni qe telegram eshte shume me i sigurte se whatsup dhe halet e zuckenbergut

 2. Berisha iu bën thirrje shqiptarëve të dalin në protestë kundër varfërisë, nusja e tij Armina, bashkë me të birin, shkojnë për pushime në ishullin e pasanikëve, Mykonos.Kriminet salih metaj shkojne atje te vendi i parave ruse,kete kane bere per 32 vjet

  1. Po ke te drejte. Ne mykonos dubet te shkojne vetem biroja

   Udhetimi ne mykonos jashte sezoni eshte privilegj. Privilegjet i gezon krietari dhe udheheqja e larte moj nafije

 3. Shkrimi dhe lidhja qe ben e denje per Sigurimin e Shtetit !
  Normale duke qene i biri i bllokut,Bushati nuk rri pa konsumuar mut kot dhe patronazhistat moterbrigade vu ketu !
  Rrjeti social eshte shume fare i perhapur ne perendim,USA e Gjermani pafund cfare i bie te jene o moter qira ?!?!
  Ju qe flisni per Ruse jeni prejardhje e tyre,jeni muzhike e bij muzhikesh !
  Nje provokim i ndyre i monstrave te nomenklatures se kuqe ruse dhe u leshuan bijte e kurvave dhe kurvareve !
  Shikoni nga sheiku edvin dhe nga hiejant rreth tij !

 4. Po çar lajmi është mor Lapsi!! Përse bën këtë dualitet me PD!!! Por këtë aplikacion e përdorin kudo dhe sa për dijeni e përdorin dhe Ukrainasit.Cka të bëjë kjo se është rus.Pronari është veç një biznesmen dhe nuk bën politikë si Zuckerberg si majtë që është.Jo çdo gjë të ruse duhet denigruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.