• |
ide | kryesore

Gara për bashkinë e Tropojës/ Mimoza Hajdarmataj synon kandidimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Mimoza

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj ka shprehur vendimin e saj për të kandiduar në primaret brenda selisë blu që pritet të zhvillohen në dhjetor për përcaktimin e kandidatëve për kryetarë bashkie.


Ajo synon të garojë për Bashkinë e Tropojës.


Në një postim në Facebook, Hajdarmataj thotë se arsyeja kryesore pse vendosi të garojë, është “vendimi i Partisë Demokratike për t’i besuar anëtarësisë dhe simpatizantëve të saj për të përcaktuar kryebashkiakët e ardhshëm dhe parlamentarët e tyre lokalë”. 

Lexo më tej: Kush do jetë kandidati i PD përballë Veliajt? (Emrat që përfliten) 

Lexo më tej: Del data e primareve/ Kur PD do zgjedhë kandidatët për bashkitë 

Lexo më tej: Lubonja: Problemi i koalicionit opozitar dhe primareve të PD 


6 Comments

  1. Alban Ramaj ka edhe një lidhje të vjetër me Sali Berishën, duke qenë se në kohën kur PD-ja ishte në pushtet, ai ka shërbyer si shofer i Hysni Burgajt, ish drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, i emëruar nga vetë Sali Berisha. Alban Rama më vonë ka përfituar dhe është emëruar si Oficer i Policisë Gjyqësore.

    Aktualisht, Alban Ramaj është i pezulluar nga detyra për shkak të ndërtimeve pa leje në zonën e Farkës.

  2. Kthemi pronat e sekuestruara nga komunizmi dhe beni vleresimin e prones me cmimin e tregut. Kjo eshte e gjitha. Tjerat jane lloqe dhe alibira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.