• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori Leslie Jordan

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori dhe komediani amerikan Leslie Jordan është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Ai u përfshi në  një aksident automobilistik në Los Anxhelos të hënën në mëngjes, raportuan mediat amerikane.


Policia tha për LA Times se makina e Jordanit u përplas në anë të një ndërtese. Agjenti i tij, Don LeClair, tregoi gjithashtu se aktori ishte rrugës për në setin e studios së Warner Bros të serialit televiziv , Call Me Kat.


“Ishte një talent i madh dhe kënaqësi për të punuar me të. Ai i dha një vend të shenjtë emocional kombit në një nga kohërat e tij më të vështira,” tha publicisti i tij. “Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të kem sot”.

Leslie Jordan luajti Phil, kryebukëpjekësi në kafenenë Kat, në shfaqjen e bazuar në hitin britanik Miranda. Sipas Variety, prodhimi i serisë së tretë tani është ndërprerë.

I lindur në Chattanooga, Tennessee në vitin 1955, ai doli si homoseksual në moshën 12 vjeçare. “I thashë nënës sime se diçka po ndodhte. Nuk e dija as fjalën ‘gay’,” tha ai për revistën People vitin e kaluar. “Ajo nuk e tërhoqi Biblën e saj. Thjesht më tha: “Kam shumë frikë se nëse zgjedh këtë rrugë, do të tallen,” kujtoi Leslie, duke shtuar se i tha që “Jeto jetën tënde në heshtje.” Unë nuk e ndoqa këshillën e saj për këtë.”

Jordan u bë i njohur në serialin amerikan Will and Grace si Beverley Lesli. Ai fitoi për rolin një Emmy Primetime në 2006./Lapsi.al

Marrë nga: BBC


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.