• |
ide | kryesore

I përmendën gjyshin në parlament, reagon Belinda Balluku

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë kohës kur kryeministri Rama po fliste për dosjet e Sigurimit në seancën e fundit parlamentare, ai u përfshi në replika me deputetët e PD-së. Disa prej tyre duke e akuzuar për hipokrizi i kujtuan se pjesë të kabinetit kishte edhe pasardhës të ish-drejtuesve komunistë, mes të cilëve u përmend edhe Belinda Balluku, mbesa e Beqir Ballukut.


Zv.kryeministrja i komentoi deklaratat nga parlamenti në një intervistë për Euroneës Albania duke e quajtur këtë një nga sportet më të ndyra të kuvendit.


“Një fakt që nuk mohon dot askush për familjen time, për familjen Balluku dhe nuk flas këtu për farefisin, po flas këtu për gjyshin tim, gjyshen, mamanë, babain, xhaxhallarët dhe dy hallat e mia, pra për familjen e ngushtë, familja ime ka në kurriz 135 vjet burg dhe internim dhe nuk e di kush nga deputetët e parlamentit ka gojë të zërë emrin e familjes time” – u shpreh Balluku.

Replikë/ Andi Bushati: Unë në prehërin e Enverit, Veliaj në prehërin e Ndragetës


21 Comments

 1. O kurva patronazhist e kam ngrit nënën në kurriz 86 vjeçe un deri në kat të tretë se spitali Lushnjës ka ashensorin e prishur prej një viti. Dhe bushtra juaj do avion privat. Qofshi mallkuar. Edhe Drakula duket qengj para jush

  1. Mos harro te shtosh edhe 10 vjet burg per vete tende oj ndrikull prostitut!Ne Burge do te perfundoni te gjithe se e keni mbushur kupen! Ne fis do te shkoni se “RIGONI NUK BEHET LIS”!

  2. KE SHUME TE DREJTE

   PO SHIFJA TOP CHANNEL HALENE QE FLISTE PER RISHI SUNAK
   DHE NESE DO TE BENTE GJE PER POPULLIN BRITANIK MEQE VETE ISHTE I PASUR ME PISHINA E SHTEPI TE SHUMTA

   SI KA MUNDESI QE TOP HALEJA NUK BEN TE NJETIN LAJM PER KRYEMINISTRIN APO KET BAXHELLEN ???

   1. Foltorja dhe PL u shkrinë si parti me kandidatura të përbashkëta, që përveç kandidatit për kryetar bashkie, kanë folur edhe për kandidatin për kryetar të këshillit bashkiak. Kjo e fundit ishte një ekzagjerim, por që Meta e tha pikërisht për të poshtëruar Sali Berishën…

 2. Beqir Balluku ( Enver Hoxha e quajti mut muti) ka qene antar i komisionit te hetimit te krimineleve e krimeve te luftes ne vitet 1944 komision krejtesisht i pa ligjshem, metej gjithashtu ka drejtuar gjyqe ushtarake per te burgosur politik, si ne komision ashtu dhe ne gjyqe e tij kemi hetime siperfaqesore, pa fakte e prova vetem me bindje politikedhe ne kundershtim te ligjeve te kohes jane dhene denime me vdekje e denime me shume vite burg. Kur u denua me vdekje nge Enver Hoxha familja e tij djemt, vellezerit etj jane denuar padrejtesisht nga rregjimi komunist

  1. Nuk e di per babain apo per xhaxhain tend, por per hallat e tua e di qe nuk kane qene.Kane qene te internuata nana ne Rreshen dhe tjera ne Selenice.. Pra si e pacipe qe je rren…..E pikerisht per kete qeveri antipoullore, hajdute e tradhetare,qe jane pasardhesit e atyne qe ju vrane e ju futen neper burgje, ti moj e pacipe nuk duhet te hyje ne ate qeveri…Por je nje hale dhe ti si ata.

 3. KJO GENJEN PER GJYSHIN E SAJ QE E NJOHIM TE GJITHE

  LLOGARIT CA BEN KJO ME GJONA QE POPULLI NUK I DIN!!!!!!

 4. Po normal ju jeni te persekutuarit tani o buce mavi. Vete e kemi fajin se sju shkerdhyem rrobt e faren ne 90en. Rrime tani degjojm perralla

  1. Cfare pret nga nje Fytyre komplet me Silikon dhe Pudra te bashkuara me Lure!!Kesaj kova me uje e Sode nuk e shplan dot!!!!Ndyresire Hajdute nga koka deri tek Cungjet e kembeve!!!

 5. Paskan dale prostitutat mavi te mbrojne mbesen e Bethqirit. Gjyshi jote ka bere krime kunder sa e sa familjeve shqiptare dhe ra viktime e luftes brenda llojit prandaj mos na mallengje me “vuajtjet” pasi familje te tera kane vujatur shume me teper se ju.

  1. eshte nje person i vetem qe shkrun me emra ndryshem

   valbona bleona etj jane nje person i vonuar ne zhvillim

 6. Perdorni piçkela per te lare pidhin.
  Ate perdor dhe vasilika hysi gjiza edhe rrakacolli edhe manasterqiu edhe ilir beqja lali edhe…

 7. 5 Ore Tualet per te bere nje Interviste Hahaha! Sa e ka shtrenguar Trupin me Korse e shkreta 🤡🤡💄Hajdute Supermashtruse shkurt “”femer” Ordinere me nivel te ulet !🫣

 8. Shto dhe krahet dhe kembet I ka si cungje me nyje te trasha haha e gjora !Nuk ka operacion plastik ti rregulloje hajdutja e milionave te shqiptareve te varfer🥴🤪

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.