• |
ide | kryesore

Elsa Lila i bashkohet kastit të artistëve në Festivalin e Këngës

-Instant, F1, Paparazzi
Elsa Lila


Elsa Lila i bashkohet kastit të artistëve në Festivalin e Këngës. RTSh ka publikuar ditën e sotme listën e këngëtarëve që do të performojnë në Festivalin e 61-të të këngës nw Radio Televisionin Shqiptar. Ndër shumë artistë vihet re prezenca e Elsa Lilës. një rikthim jo vetëm në Shqipëri por dhe në skenë pas 21 vitesh mungesë. Ndër emrat të tjerë të njohur duke filluar nga Fifi, Evi Reçi e deri te Manjola Nallbani. Përpos tyre, kjo është lista e plotë e konkurentëve.

Njoftimi i RTSH:

RADIO TELEVIZIONI SHQIPTAR

Komisioni përzgjedhës i këngëve, pasi dëgjoi dhe vlerësoi të gjitha këngët konkurruese për pjesëmarrje në Festivalin e 61 të Këngës në RTSH,

VENDOSI:

Të përzgjedhë dhe të kualifikojë në cilësinë e këngëve pjesëmarrëse konkurruese në Festivalin e 61 të Këngës në RTSH, këngët me titujt, me autorët e kompozimit muzikor dhe të tekstit, si dhe me artistët interpretues, në cilësinë e këngëtarit, si më poshtë:

Artisti Kënga

2 Farm -Atomike
Alban Kondi & Lorela Karoshi -Melodi
Albina Kelmendi -Duje
Anduel Kovaçi -Malli
Arsi Bako -Sonte dua të jem me ty
Melodajna Mancaku -Gjysma e zemrës sime
Elsa Lila -Evita
Enxhi Nasufi -Burrë
Erma Mici -Kozmosi i dashurisë
Evi Reçi -Ma kthe
Fabian Basha -Një gotë
Fifi -Stop
Franc Koruni -Në pritje
Genti Hoxha -Ajër
Gjergj Kaçinari -Dje
Luna Causholli -Jetën ta fal
LYNX -Nëse ke besim
Manjola Nallbani -Dua
Permit of Stay -Fobia
Petrit Çarkaxhiu- Emri yt mirësi
Rezearta Smaja -N’Eden
Rovena Dilo -Motit
Sara Kapo -Para teje
Serxhio Hajdini -Vështirë
Urban Band -Në çdo hap
Vanesa Sono -Aroma jonë


2 Comments

    1. Jo, i takon se kur edvini futi delet në grevë urije para parlamentit në 2011, më duket, kjo kurva erdhi nga Italia për ta mbështetur lapangjozin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *