• |
ide | kryesore

Podcasti i Meghan Markle nominohet për People’s Choice Award

-Instant, Paparazzi, Slider
Meghan Markle

Së fundmi u zbuluan të nominuarit për People’s Choice Awards dhe Meghan Markle mori një nominim.


Podcasti i organizuar nga gruaja e Princit Harry, i titulluar “Achetypes”, u nominua në kategorinë “Podcasti më i mirë pop i vitit 2022”. Në episodin më të fundit të podcast-it, Meghan priti aktoren Issa Rae dhe komedianin Ziwe Fumudoh . Treshja diskutoi stereotipin e “gruas së  vështirë”. Gjithashtu u fol dhe për nevojën që ish aktorja kishte të vendoste kufij.


“Ju lejohet të vendosni një kufi. Ju lejohet të jeni të qartë,” tha Markle. “Kjo nuk ju bën kërkuese. Nuk të bën të keqe apo të vështirë, Të bën të qartë. Dukesha shtoi se  “bën një zgjedhje” për të qenë “e bazuar” sepse “gjërat do të thuhen” pavarësisht se çfarë bën ajo. Meghan  gjithashtu i rrëfeu të ftuarit se ajo shpesh i kujton vetes që thjesht “të thotë atë që  nevojitet”.

Fituesit e çmimeve People’s Choice zgjidhen nga publiku. Podkasti i Dukeshës do të duhet të konkurrojë me podkastet: “Anything Goes with Emma Chemberlain”, “Armchair Expert with Dax Shepard”, “Call Her Daddy”, “Conan O “Brian Needs A Friend”, “Not Skinny Por Not Fat”, “SmartLess” dhe “Pse nuk do të takohesh me mua? me Nicole Byer”./Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/10/27/lista-e-te-nominuarve-ne-peoples-choice-awards-2022/Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *