• |
ide | kryesore

Këlliçi: I nderuar përballë Alimehmetit, por unë kam një avantazh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Belind Këlliçi tha se e mirëpriste që të kishte përballë mjekun Ilir Alimehmeti. Por në një intervistë televizive ai tha se ka një avantazh përballë tij.


“Jam i nderuar nëse Alimehmeti do t’i bashkohet garës. Në këtë garë, në këto primare kam hyrë që të jap ofertën time, i votëbesuar nga Tirana. Kam dalë i treti më i votuari nga lista e deputetëve.


Kam thyer herësin dhe këtë e kam bërë për shkak të punës time disa-vjeçare. Nuk kam qenë ndonjë person që kam dalë me kaseta të gatshme. Kam të paktën 7 vite si kryetar i Forumit Rinor.

Kam qenë aty ku janë arrestuar demokratët dhe kanë qenë aty për mua kur kam dalë nga komisariati. Jam i vetmi i PD-së që jam arrestuar. Kjo gjë mendoj se më ka çuar në avantazh.

Unë jam i testuar, i vetmi i zgjedhur me praktikën 1 anëtar një votë, në një proces model. Jam produkt i garave. Nuk kam hedhur baltë kundër kundërshtarëve. Jam i vendosur në gjërat që flas. Mezi e pres garën. Ajo është habitati im” – tha Këlliçi. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Këlliçi “thumbon” Alimehmetin: Përballë Veliajt duhet një politikan

Flet Gerti Bogdani: Pse vendosa të hyj në garën për Tiranën


15 Comments

 1. E kishe ate avantazh, por po e konsumon dita dites sa me teper ndihet qe je i atashuar prane Berishes, qe je i preferuari i Berishes. Keshtu qe deri per zgjedhje avantazhi mund te jete zeruar.

  Dhe ai po te perdor ty, mqs. eshte krijuar ideja qe ti je tani si tip Amerikani i PD-se nga qe ke studjuar atje, ngaqe je takuar disa here me pare me Ambasadoren e SHBA-ve…

  Por mbi te gjitha nuk ke karizem. Nuk te terheq kur flet.

  Alimehmeti duket ashtu si Sander Mafishe, por kur flet, te ben per vete.

  Mua thjesht me ate muhabetin qe beri me Qimin per rrugen e Dibres, ma beri TAK!

  E kote qe ta kopjosh.

  Talentin o e ke o s’e ke. Ose mbase s’eshte ceshtje talenti, por pjekurie… sinqeriteti me veten…

  Ti nuk shkakton levizje te brendshme vella. E kam fjalen per elektoratin gri se militantet i kane idete e qarta.

  Del ti ne TV, edhe?! Ca ndryshimi do kishte po te mos dilje?! Do ndryshonte ndonje gje?!

     1. S’e di… jam pak skeptik. Ty te ka bere pune?!

     2. Jam i sigurte qe ty do te beje efeñtin e duhur ne momentin e duhur.

     3. Ok, te besoj. Mqs. ma keshillon dhe je i sigurt, do te thote qe ti apo te afermit e tu keni eksperience te konsoliduar ne perdorimin e ketij ilaci, keshtu qe… Thank you.

     4. Jo, une nuk te thashe kete, te thashe qe ky ilac eshte i pershtatshem per ty. Sa me shpejt duhet ta perdoresh. Se mos na besh ndonje hata…

     5. Tani mos bej si kurve! Ta zhyta ne logjike. Qofte edhe me gic micet banale qe vete i nise.

      Pranoje kur e ha ne bythe edhe terhiqu ne heshtje sepse ne te kundert thjesht turperon veten dhe rendon humbjen tende nqs. ke pa dinjitet pertej nick name-it.

      Sepse une s’merrem me emrin tend. Por me mendimin tend.

      Dhe modestisht, sapo TA qiva.

      Keto debate karrliqe yhyyyy i kam bere qe 7 vjec.

 2. Njerezit jane lidhur me militantet e forumeve rinore apo me njerez qe ne jeten e tyre nuk dijne te bejne tjeter vecse te rrijne ne dhoma me karrige gjysem bosh. Belind, nuk ke bo nji grom pune ne jeten tate. Ke jetu qyl me politiken dhe pret te perfitosh prej saj. mjaft me kaq, lejani qeverisjen njerezve te thjeshte. Kete vend e keni peshtiros tash 30 vjet..

 3. Mendoj qe Alimehmeti ka me teper shanse te fitoj ne Tirane sesa Kerrici. Duhet hequr dore nga keta kandidate si Veliaj, Tahiri,Majko, Meta, Bsha, Kerrici e te tjere qe pa punuar asnje dite dhe pa firmosur ne asnje bordero u gdhine Kryeministra, Ministra apo Kryetare Bashkish, dhe tu haper rruga profesionisteve te vertet.

  1. Sa per sqarim, Berisha ka punuar shume vjet si kardiolog, madje mjaft i zoti…

   Thjesht per te qene te sakte.

 4. I vetmi aleat i formacionit të ri opozitar, të paktën më 12 nëntor ku ata kanë shpallur protstën para kryeministrisë është gazi lotsjellës që mund të hedhë policia nëse do të ketë veprime të dhunshme. Për të shtyrë më pas edhe dy muaj të tjera me historinë e gazit, në konferenca shtypi e panele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.