• |
ide | kryesore

Meta: Fëmijët e mi do kthehen në Shqipëri, studimet jashtë vendit ua kemi paguar me lekët që na jep pallati

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar edhe njëherë të ardhurat e familjes së tij që përballon edhe shpenzimet e fëmijëve që studiojnë jashtë vendit. I ftuar në “Zona Zero”, Meta tha se shpenzimet i përballojnë pasi kanë një pallat përmes të cilit nxjerrin ende të ardhura. Kreu i PL-së u shpreh se fëmijët e tij do të kthehen në Shqipëri pasi lidhjen me atdheun e kanë shumë të fortë.


“Fëmijët e mi do të kthehen në Shqipëri dhe kjo është e padiskutushme dhe kanë një lidhje shumë të fortë me vendin. Unë jam i bindur që vendi do të ndryshojë tërësisht. Mesazhi ynë, i PL është që Shqipëria iu përket të rinjëve. Kështu që kjo është histori e përfunduar dhe misioni im kryesor. Vajza e madhe është kthyer dhe ka përfunduar studimet e shkëlqyera për matematike dhe financë edhe dy fëmijët e tjerë vijojnë studimet. Nëse qytetarët pyesin se si ja bën Meta dhe Monika për shpenzimet, ata duhet ta dinë se ne kemi një pallat brenda rregullave dhe normave me firmën e Edi Ramës, me të cilin përballojmë shpenzimet e fëmijevë. Jo se edukimi në Shqipëri është i keq por për t’ju dhënë një pavarësi më të madhe atyre,”- tha Meta.21 Comments

   1. Pershendetje ! Nje gje di qe kete tok e ka nga ligji 7501 , zaptuan vodhen, i bene ligjet sic duan vet dhe populli rrin jo te ngrihen ti zhdukin te gjith politikanet , se keshtu e don ky vend ,largimi i tyre nje hap perpara per te ardhmen e popullit Shqipetar

  1. O Baftiar, ai “pallati” yt edhe sa Burj Kahlifa te ishte, do t’i kishin mbaruar parate! Sa per 3 monstrat e tua, te Familjes Adams, leri atje ku jane se po i solle ne Shqiperi, do te lemerisin miletin, KAQ!

 1. Firma e Rames per pallatin brenda rregullave e normave thoni ju, sepse rregullat e normat

  i keni vendosur vete ne interesin tuaj dhe kunder interesit publik. Ju, dhe kur them ju, jo vetem ju por ju

  te gjithe ,te te gjithe kraheve politike jeni shushunjat e pangopura qe i keni pire e vazhdoni ti pini

  gjakun Shqiperise e shqiptareve. Ju te gjithe politiqener hartoni rregulla e norma qe jane pranga per

  popullin, ndersa vete jeni mbi ligjin si ata avionet qe fluturojne siper reve . Firma e Rames nuk eshte

  firma e Zotit, firma e Rames nuk ju shfajeson po ju ben dyfish me faj ashtu si cdo krim eshte me i rende

  kur eshte ne bashkepunim.

 2. Shume dakord me sqarimin por mund te besh publike te ardhurat nga pallati dhe koston e shkolles dhe jeteses ne Angli per femijet.

 3. Te ky personazh permblidhet gjith fytyra e politikes pluraliste shqiptare pas 90. Nqs do kishte nje gines per babezin dhe abuzimin ky do ishte rekordmeni absolut. Like floriri me 4000 hajdukat qe i eshte kap si kancer vendit. Shembulli me i keq i shtet berjes, me 5% deri te pastrusi. Like floriri

 4. E po mire pra mqs. ja paske financuar shkollen me leket e pallatit, kur te kthehen, urime per punen si Administratore Pallati.

  Se tani gjithe kete pasuri te fuqishme te perbere nga pallat / cope x 1, (ku besoj 90% e siperfaqes ka qe ne kohen e Birishes ne pushtet, pra qe kur s’mbahet mend, qe eshte shitur), kujt do t’ja lesh si trashegimi tjeter pervecse femijeve te tu?

 5. Keta jane e mbeten te pafytyre.
  Keta as nuk skuqen as nuk zverdhen.
  Jame rraca me e poshter e politikanit te urryer.
  Per kete dhe familjen e tij askush mbi tome ne kete vend nuk ekziston. Si ka mundesi?!
  Per kete te gjithe ne jemi dele. Dmth justifikohet kaq trashe dhe jam i sigurte qe gjumin e ben te qete.

 6. Nuk ka pasur dhe nuk do ketë në Shqiperi një politikan të majave më të lara të karrierës se sa ky IDIOT Cepanik.

 7. O Baftiar, ai “pallati” yt edhe sa Burj Kahlifa te ishte, do t’i kishin mbaruar parate! Sa per 3 monstrat e tua, te Familjes Adams, leri atje ku jane se po i solle ne Shqiperi, do te lemerisin miletin, KAQ!

 8. Qr ne spo kena lek me ble i garazhd ky thote pallat,
  Po merkeli ndenjti 16 vjet kancelare e laj thaj po i apartment ky u bo me pallat me 8 vite

 9. Hahaha ….o c’u kenaqem…hahaha…
  Ky asht ….i madh bre burra! Ky e fut diellin n’thes.Hahahah….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.