• |
ide | kryesore

Taylor Swift bën histori në Billboard me albumin e ri

-Instant, Paparazzi, Slider

Taylor Swift po bën histori me albumin e saj të ri, Midnights. Të hënën, Billboard njoftoi se Swift u bë artistja eparë në historinë e tij 64-vjeçare që fitoi të gjithë vendin e 10 më të mirëve në tabelën e këngëve të Billboard Hot 100. Të 10 këngët janë nga albumi i saj i cili është gjithashtu nr. 1 në tabelën e albumeve Billboard 200.


Së bashku me këto statistika, Billboard ndau se “Anti-Hero” e Swift u lançuagjithashtu në vendin e parë.Me renditjen, Taylor tani krenohet me 10-shen më të mirë midis femrave në historinë e top-listës, me 40.


Swift publikoi Midnights më 21 tetor. Ai u publikua fillimisht me 13 këngët e shpallura megjithatë, këngëtarja tronditi fansat kur publikoi një botim të dytë të albumit me shtatë këngë shtesë. Ajo publikoi videoklipin për “Anti-Hero”, e ndjekur nga videoja  për “Bejeweled”. Kjo e fundit i jep një kthesë historisë tradicionale të Hirushes dhe performojnë Laura Dern, Dita Von Teese dhe Jack Antonoff. Me gjithë suksesin që ka arritur tashmë albumi i saj i ri, Swift mendon të shkojë sërish në turne. “Më mungon, më mungon vërtet”, i tha ajo Jimmy Fallon gjatë një paraqitjeje t=në The Tonight Show. “Më mungon. E  dini, kur shkruan këngë dhe je vërtet krenare për këngët dhe ke fansat që reagojnë. Më mungon shumë.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.