• |
ide | kryesore

Alibeaj: Së shpejti nxjerrim kandidatët për zgjedhjet lokale!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
alibeaj

Deputeti Enkelejd Alibeaj, thotë se së shpejti PD do të nxjerrë kandidatët për zgjedhjet lokale, duke folur në emër të Partisë Demokratike edhe pse ai nuk është i zgjedhur nga anëtarët e kësaj partie apo nga ndonjë strukturë e partisë.


Alibeaj refuzon të pajtohet me realitetin se shumica në PD mbështet Sali Berishën, ndërkohë që nuk ka pranuar të tërheqë padinë në gjykatë dhe vijon të sillet si kryetar i vetëshpallur i kësaj force politike.


“Fillimi i menjëhershëm i procesit të riorganizimit të të gjitha degëve të PD-së në funksion të rifreskimit dhe ripërtëritjes dhe identifikimit qoftë për kandidatura për kryetarë bashkie apo këshille bashkiake. Ju informoj se në PD janë depozituar prej kohësh një numër i madh kandidaturash sipas statutit të PD, shumë shpejt do deklarojmë edhe kandidaturat për të gjitha bashkitë që do jenë të gatshëm për të garuar në zgjedhjet e 14 majit.

Ne kemi zhvilluar mbledhje në selinë e PD-së në Durrës, në Tiranë e zhvillojmë sot në Fier, mbledhja tjetër do jetë në Lezhë për të treguar se ne jemi në paradhomë të fushatës zgjedhore dhe është e udhës që demokratët duhet të dalin në terren, është edhe taktikë për të pasur kontakte më intensive me demokratët kudo ku janë. Në të gjithë këtë lëvizjen tonë nuk duam e nuk e kemi bërë lëshimin e sinjaleve provokative, beteja jonë është me regjimin, aleatët tanë janë qytetarët”, deklaroi Alibeaj.


19 Comments

  1. Ky ANONIMI, legeni laluc, sec ka kryer nje “shkolle” neper bodrumet e Arabise Saudite, eshte e kollajte qe te verifikohet, pra, jo vetem qe ka mangesi dhe falsifikim tek dokumentet e arsimimit por mundet qe te kete edhe probleme te tjera qe e mbajne PENG. Eshte absolutisht e pamundur, per grupin e ASKUSHAVE me ZERA VOTA, qe te gjejne 61 emra per te kandiduar per kryetar bashkish, sa per 3045 emrat per keshilltare bashkish, as qe behet fjale fare, KAQ!

  1. Demi që mund të bëni PDs është i përkohshëm, por në afat gjatë di i bëhet nde i madh nga ikja e një llumi si ju.

 1. Si mare vesh fare keta te pd. Si te saliut si te alibeut.
  Shanset i kan zero, por bejn sikur do bejn namin.
  Me sa duket lufta nuk po behet per bashkit. Se dihet ai muhabet. Por se kush do mari partin.

  1. Lufta behet per mbijetese. Dhe kur robi kerkon te mbijetoje le te dali ca te dali, vecse te mbijetoje.

 2. Ky qenka nje gomarar i madh qe akoma nuk e njeh realitetin se kush eshte P.D e vertete ketij felluqesures duhet ti tregohet vendi sa ne pare se po e shkaterron mundin e. demokrateve te vertete qe kane sakrifikuar per idealin pa perfituar. Kurse ku vetem e ka mjel partine duke. qene ne postet dhe ministi me i rendesishem ne kohen e Berishes

 3. Je gabim, sinqerisht do ishte frymezuese “hapja rruge” dhe bashkimi me pjesen e PD qe zoteron dhe shumicen e elektoratit. Po i zhgenjen shume njerezit, eshte njesoj sikur te besh vella-vrasje! Nuk eshte kurre vone te kerkosh ndjese dhe te besh gjerat e duhura, por nqse nuk te punon truri më, atehere ata ne grupimin e deputeteve qe te vijne pas avazit duhet te ndergjegjesohen nqse nuk duan te identifikohen me pasojat e gabimeve te tua, apo te Bashes! Sidomos Gjekmarkaj, nuk e kuptoj kete mirditor qe po shkel burrnine cfare eshte duke bere ende ne grupimin tend? Po lendoni njerezit qe ju kane votuar, ju jeni te vegjel sepse Partia eshte me e madhe se ju apo interesat meskine tuajat! Mjaft se late nam, demokratizohuni dhe pranoni ndryshimin e situates qe nuk eshte ne favorin tuaj personal por te pakten mos humbni dhe ate qe nuk fitohet dot me kurre, respektin prej njerezve qe ju kane votuar!

 4. Hahaha po ca kandidati do nxjerresh ti o prostitute? Ngaqe kishte shume anetare “partia” jote perfundove vete me 5 poste. Ju treshja Alibeu,Alibasha,Alibardhi duhet te klononi veten keto muaj qe te kandidoni per kr bashkie,per anetare keshilli bashkiak,per pozicione ne parti, etj etj. Shpejt se jeni vone:). Ke pranuar te te degjeneroje Ramazani , ca mut burri,ca morali ke, si te ze gjumi o pleh qe votat e demokrateve i ke kthyer ne plumb per ta e oksigjen per rregjimin e Ramazanit? Ti mund te hash ate rroge dhe 3 vjet, por ti i ke bere mutin vetes per gjithe pjesen tjeter te jetes . Ptu te qifsha robt kurve mashkull!

 5. Ky ANONIMI, legeni laluc, sec ka kryer nje “shkolle” neper bodrumet e Arabise Saudite, eshte e kollajte qe te verifikohet, pra, jo vetem qe ka mangesi dhe falsifikim tek dokumentet e arsimimit por mundet qe te kete edhe probleme te tjera qe e mbajne PENG. Eshte absolutisht e pamundur, per grupin e ASKUSHAVE me ZERA VOTA, qe te gjejne 61 emra per te kandiduar per kryetar bashkish, sa per 3045 emrat per keshilltare bashkish, as qe behet fjale fare, KAQ!

 6. Kush ju dhjet ju o ju qifsha Robt e shtepise ku ti kini ,jo kandidate te nxirni por edhe bythen te shisni sic e kini shitur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.