• |
ide | kryesore

Ambasada ruse në Maqedoni: Kosova është Serbi, Krimea është Rusi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada Ruse në Maqedoninë e Veriut ka shpërndarë në Twitter të dielën e 6 nëntorit një murale në Mitrovicën e Veriut e cila shkruan “Kosova është Serbi, Krimea është Rusi”.


“Krimea është Rusi, plus Luhansk, Donetsk, Zaporozhye dhe Kherson”, ishte shkrimi i ambasadës në Twitter.


Publikimi nuk ka kaluar pa shkaktuar zhurmë në median sociale. Por, ende nuk ka asnjë reagim zyrtar që e dënon këtë veprim në mesin e tensioneve në veri të Kosovës.


4 Comments

 1. “Ambasada ruse në Maqedoni: Kosova është Serbi, Krimea është Rusi”

  Qe ben rime me:

  U ftofshi ne bythe me kete dipllomaci!

 2. Shqipetaret si Edi Rama jane te shitur. Shba dhe BE po e shesin Kosoven dhe interesat e shqipetareve në rajon.

  1. Ke te drejte, shqipetaret si Edi Rama jane te shitur, por Shqiptaret si Edi Rama nuk jane.

   SHBA dhe BE po shesin interesat e shqipetareve, por ato nuk po shesin interesat e Shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.