• |
ide | kryesore

Alarmi për bømbë në SPAK, shikoni rrethimin e policisë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një alarm për bombë në Gjykatën Speciale ka ngritur në këmbë policinë. Ata rrethuan zonën siç duket nga video më poshtë.


Së fundmi rezulton se alarmi ishte i rremë. Policia doli me deklaratë paraprake për ngjarjen.


“Rreth orës 11:00, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë për një sasi lënde plasëse që dyshohet se është vendosur në një institucion zyrtar, në rrugën “Jordan Misja”.

Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar godinën dhe zonën përreth dhe nga verifikimet e kryera dhe kontrolli paraprak i kryer, ka rezultuar se është njoftim i rremë.

Po punohet për identifikimin e telefonuesit pasi pas kryerjes së telefonatës, ka fikur telefonin.” – njoftoi policia. ©LAPSI.AL 


3 Comments

  1. Realisht show dhe i shemtuar madje. SPAK dhe Gjykata e Posacme te pakten duhet te kene nje rrjet te sofistikuar kamerash CCTV 360 grade, ultra si brenda dhe jashte.
    Perse duhet te harxhojne karburant dhe shpenzime financiare per forcat speciale, kur mjafton nje hapje e kamerave dhe maskimumi nje ore verifikohet gjithshka.
    Keta jane futja pordhes ………. Shikoni portokalline dhe relaksohuni te djelen sepse asgje ska ndodhur dhe as ka per te ndodhur

  2. DHe cfare kishte ketu per te shikur o gazetar mejhanesh qe shkruan shikoni rrethimin e policise. Zakonisht ky term perdoret kur rrethohet dikush qe duhet arrestuar por nejse vk

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.