• |
ide | kryesore

Primaret në PD, një tjetër kandidat për Fierin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike shtyu deri më 12 nëntor procesin e regjistrimit në primare, ndërkohë që procesi është mbyllur për Tiranën.


Një ditë pas këtij vendimi, një demokrat ka shpallur kandidaturën e tij në primaret për bashkinë e Fierit.


Bëhet fjalë për Ermal Hametajn, i cili është kreu i dhomës së avokatisë në Fier.

Hametaj do të ketë përballë Artur Mahmutajn dhe Edvar Kodhelin, të cilët e kanë shpallur më parë kandidaturën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *