• |
ide | kryesore

Borrell pret Kurtin e Vuçiçin në Paris, takimet janë të ndara

-Instant, Lajme, Të fundit

Josep Borrell, shefi i diplomacisë evropiane sot në Paris do të zhvillojë takime të ndara me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Alekasandër Vuçiq.


Këtë e ka bërë të ditur nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano përmes një postimi në Twitter.


“BE vazhdon përpjekjet për të ndihmuar në uljen e tensioneve dhe lehtësimin e përparuar të dialogut Kosovë-Serbi.  Josep Borrell do të takojë nesër në Paris; në takime të ndara; kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin Aleksandër Vuçiq”, ka shkruar Stano.

Ndërkohë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në Forumin e Paqes, me ftesë të presidentit francez, Emmanuel Macron.


1 Comment

  1. Kur shoh e degjoj z. Borrell me duket sikur viktima eshte Serbia dhe agresori eshte Kosova.
    Cili u bombardua nga NATO per t’i dhene fund genocidit ne Kosove ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.