• |
ide | kryesore

Autobusi del nga rruga dhe bie në kanal, 19 persona humbin jetën

-Instant, Lajme, Planet

Të pakën 19 persona humbën jetën dhe 6 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e një aksident të rëndë rrugor që u regjistrua në veri të Egjiptit. Autoritetet zyrtare bëjnë me dije se një autobus me 35 pasagjerë doli nga rruga në qytetin Aga dhe përfundoi në një kanal.
Sipas burimeve, shumë nga viktimat u mbytën, ndërkohë që bilanci mund të jetë edhe më i rëndë pasi disa nga të plagosurit janë rëndë.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.