• |
ide | kryesore

OSHEE kontrolle për vjedhjen e energjisë në gjithë vendin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

OSHEE ka bërë me dje me anë të një postimi në Facebook se ka zhvilluar kontrolle gjatë natës për të ndaluar vjedhjet e energjisë elektrike në vend. Sipas tyre kontrollet janë kryer nga Malësia e Madhe në Shkodër deri në fshatrat e thella të Beratit duke verifikuar kabina, matësa dhe linja për objektet që abuzojnë me energjinë.


Postimi i plotë:


Kontrolle NATËN për vjedhje energjie nga Malësia e Madhe në Shkodër deri në fshatrat e thella të Beratit kontrolle dhe verifikime gjatës në kabina, matësa dhe linja për objekte që abuzojnë me energjinë. 8 raste procedimesh nga ekipet e OSSH në polici për vjedhje të energjisë elektrike familjarë dhe biznese për linja të dyta dhe ndërhyrje në matës


3 Comments

  1. Pse kontrolloni kaq larg ? Hajdutet i keni mes Tiranes dhe Durresit dhe ju i dini mire kush jane. Nuk guxoni…merreni me fukarenjte dhe jo ata qe kane karburante dhe hotele.
    PS.
    OSHEE mbushur me militant ku 50% nuk vene ne pune e marrin rrogat.

  2. Hahaha. Shkojne per fushate me makinat dhe parate e shtetit e gjoja vene per pune. Nderkohe 70% e popullates dhe 80% e ekonomise eshte perqendruar ne trekendeshin Tirane, Durres, Kruje. Normal qe edhe energjia ketu do vidhet me shume. Madje qe ta ngushtoni rrethin mjafton te kontrolloni pasurite dhe lidhjet e dtejtuesve te OSHE, KESH, ministrise si edhe oligarkeve e te forteve neper lagje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.