• |
ide | kryesore

Sot protesta e thirrur nga opozita, rrugët që do të bllokohen në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasditen e sotme opozita do të mbajë protestën kombëtare të paralajmëruar prej disa ditësh tashmë. Protesta pritet që të zhvillohet përpara kryeministrisë, ndërsa nuk dihet saktësisht se për sa orë do të vazhdojë.


Nga ana tjetër, policia e shtetit ka dalë në një njoftim zyrtar një ditë më parë, duke njoftuar se për shkak të protestës që pritet të nisë në orën 16:00, para, gjatë dhe pas përfundimit të tubimit, do të ketë bllokime të disa segmenteve rrugore, si dhe bllokime të pjesshme të disa segmenteve të tjera, në varësi të lëvizjes së pjesëmarrësve në tubim.


Konkretisht segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, duke filluar prej orës 15:00, të datës 12.11.2022, deri në përfundim të tubimit, janë:

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

Policia bën thirrje që qytetarët të shmangin lëvizjen me automjete në këto akse rrugore dhe të përdorin rrugë alternative.


6 Comments

  1. Në listën e personave non grata është i përfshirë edhe Aleksandër Soros për të cilin disa ditë më parë, ishte ish-kryeministri Berisha i cili ka deklaruar se një nga aktet e para që do të bëjë kur Partia Demokratike në vijë në pushtet do të jetë shpallja non grata e Soros.

    Kujtojmë se kjo vjen pas akuzave të qeverisë ndaj opozitës duke e quajtuar atë si “opozita e rublave”.Cecene e shpellkare mos harroni sfurqet kazmat molotovin pistoletat dhe cadrat me helm ndryshe jeni te share nga populli opozitar qe do tju shoh ne tv live

  2. “Pse erdhi në Tiranë i besuari i Putinit vetëm një muaj para votimit të Rezolutës? Si dhe sa e shiti Sali Berisha votën dhe heshtjen e Qeverisë shqiptare asokohe ndaj kësaj Rezolute? Si hyri Partia Demokratike në bordoronë e Kremlinit pas këtij takimi dhe sa milionë rubla janë transferuar në llogaritë apo në interes të Sali Berishës?”Cecene me vrap ne proteste ne te kundert salihu dergon shpellkaret neper shtepite tuaja dhe ju shkerdhejne grat e fisit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.