• |
ide | kryesore

Video/ Musiala dy asist, Bayern shkëputet në kyr të Bundesligës: Leipzig i dyti, fundoset Schalke 04

-Instant, Sport, Video
Musiala

Bayern Mynih fitoi pa shumë probleme: një gol për pjesë për të mposhtur 2-0 Schalke 04 dhe për tu shkëputur në krye. Në ndeshjen e tij të 100 me bavarezët, Musiala e feston me dy asiste. Bayern është tani +6 ndaj të dytës, ose më saktë RB Leipzig. Nkunku dhe shokët e tij mposhtën Werder Bremen 2-1. Fitore e rëndësishme për Wolfsburg dhe Bayer Leverkusen, të cilët ngjiten në renditje duke mposhtur Hoffenheim dhe Stuttgart. Bochum dhe Hertha gjithashtu buzëqeshin, lufta për të mos rënë nga kategoria është ndezur.ARRATIA E BAYERN

Bayern fiton lehtësisht, kundër një Schalke 04 në vështirësi të mëdha. Musiala frymëzoi golat e Gnabry dhe Choupo-Moting, një gol për pjesë për të arritur në 34 pikë. Një sukses që për momentin vlen +6 ndaj vendit të dytë. Nagelsmann vendosi në fushë një formacion shumë ofensiv, por miqve iu nevojitën disa minuta për t’u futur në ritëm. Bayern qarkulloi topin dhe dominoi, por u ndez vërtetë vetëm pas rastit të Bülter, sikur të kishte nevojë për një stimul. Pasi shkoi afër golit me Choupo-Moting, që goditi shtyllën, bavarezët kaluan përpara në minutën e 38-të. Gnabry nis aksionin që më pas e finalizoi atë, duke kombinuar me Musiala, që e çliroi me një magji me takë.

Goli i tetë në Bundesligë për anësorin dhe Bayern shkon në pushim në avantazh 1-0. Bavarezët dyfishuan menjëherë në fillimin e pjesës së dytë me një kundërsulm shumë të shpejtë. Nisi gjithcka nga zona e tyre dhe me katër pasime të thjeshta doli në krahun tjetër. Musiala shërbeu për Choupo -Moting, i cili mposhti portierin. Stafetë e Sané në gjysmën e pjesës së dytë: del Leroy për Bayern, në fushë i vëllai Sidi (2003) për Schalke. Megjithatë, inercia e sfidës nuk ndryshon. Musiala pa golin personal ti anulohet. Më pas, kontrollon dhe fiton Bayern. 2-0 ndaj Schalke, gjithnjë e më shumë i fundit me 9 pikë në 15 ndeshje, -4 nga e parafundit.

BUNDESLIGA GERMANY

Augsburg 0-1 Bochum
Bayer Leverkusen 2-0 VfB Stuttgart
Hertha Berlin 2-0 FC Cologne
Hoffenheim 1-2 Wolfsburg
Werder Bremen 1-2 RB Leipzig
Schalke 04 0-2 Bayern Munich


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.