• |
ide | kryesore

Firmosen 21 marrëveshje mes qeverisë së Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Janë nënshkruar 21 marrëveshje dhe memorandum që kanë për qëllim rritjen e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Marrëveshjet përfshijnë bashkëpunim në fushën e sigurisë, turizmit, tregtisë.  Aty janë përfshirë marrëveshje bashkëpunimi në fushën e ekonomisë, energjisë, arsimit dhe dixhitalizimit. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “është koha për të projektuar të ardhmen përtej luftës”.


Nga ana tjetër, Rama tha se vendet e Ballkanit janë shumë të vegjël për t’i qëndruar me kurriz njëra-tjetrës. Ai tha se do të kërkojë nga BE që të na përfshijë gjithnjë e më shumë në të gjithë përpjekjen e organizuar për t’i rezistuar goditjes së madhe të rritjes së çmimit të energjisë elektrike dhe inflacionit të luftës.


 


27 Comments

  1. Si tha rama, me vijne tyfa me dokumente dhe une fap e fap e fap e fap firmos…

   Veja siglen e tu pish lengun se per tu zjere jane

 1. ta lëmë non gratën të vazhdojë këngën e vet përçarëse në vetmi, sepse ashtu si liria ka emra dhe mban ato të udhëhqjes çlirimtare të Kosovës edhe tradhëtia ka emër.

  Dhe mban atë të Sali Berishës.

 2. Ua ua ua ua… Njezete e nje marreveshje!!!

  👏👏👏

  PS: Qente le te lehin, karvani ecen perpara!

   1. Si pa vlere?!

    Edi Rama eshte Kryeminister i Keshillit te Ministrave te Republikes se Shqiperise! 🇦🇱

 3. marrevesh per cfare? Letra kot per tv. Marreveshje mirekuptimi dhe preisa bashkepunimi qe jane te firmosura cdo vit per show..Ripjerdhje nga trute

 4. Eshte shm e sigurt qe berisha sdo kishte berre asnje gje nese do te ishte ne vendin e Rames ne ekte periudhe te veshtire per gjithe vendin

 5. Urojme qe me ane td nenshkrimit te ketyre mareveshjeve lidhjet midis Shqiperise dhe Maqedonise se Veriut te forcen akoma dbe me shume

 6. Jane te rendesishme shume keto marrreveshje se mbi te gjitha na mesojne se paska “porte te njoma” dhe” porte te thata”

  1. Po 21 marrveshje janë por për vrima në ujë ose më mirë me thënë bëjmë sikur punojmë e bashkëpunojmë!!! Ish komunista këtej e ish komunista andej.Motoja e tyre shumë llafe e letra por punë hiç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.