• |
ide | kryesore

Mbahet sot mbledhja e përbashkët Shqipëri-Maqedoni e Veriut, zbardhen detajet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këtë të hënë në Shkup do të mbahet mbledhja e radhës mes dy qeverive të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Agjenda e kësaj mbledhje do të nisë me takimin e dy kryeministrave Edi Rama dhe Dimitar Kovaçevski. Më pas do të mbahet mbledhja ndërqeveritare në sallën solemne të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në mbledhje do të mbahet edhe ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve dhe memorandumeve nga ana e ministrave të dy qeverive.


“Dhe nga Shkupi, ku do të zhvillojmë mbledhjen e dy qeverive e do të finalizojmë një sërë marrëveshjesh e memorandumesh ndërqeveritare Shqipëri – Maqedoni e Veriut, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri i vendit.21 Comments

 1. Kaq i larte te duket takimi me Maqedonine ?!
  Eshte thjeshte perralle nga e kaluara per te mbajtur gjalle Open Balkan ne grahmat e fundit.

  1. Takime te niveleve te larta ne kontektin e politikes, jane takime ne nivel kryeministrash, ministrash, etj. Aq me teper kur takohen 2 qeveri.

   Arsyen e takimit e ke ne artikull:

   “Dhe nga Shkupi, ku do të zhvillojmë mbledhjen e dy qeverive e do të finalizojmë një sërë marrëveshjesh e memorandumesh ndërqeveritare Shqipëri – Maqedoni e Veriut, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri i vendit.”

 2. Nga marredheniet e mira qe ka mbajtur Rama me lideret e tjere ,shohim shum bashkepunime qe ben cdo dite me shtete te ndryshem

 3. Me keto mbledhje qe beni jo vetem nenshkruajme marreveshje ne te mire te vendit por marredheniet tona me keto vende forcohet akoma e me shume

 4. Po duhet me dit me i mbajt marredheniet o shok se me perpara sshkonim mire as tropoja me saranden jo mo me kosovoe e maqedoni se ishte ai dashnori i serbve sali berisha

 5. vetem gjate qeverisjes se Rames ndidhin keto lloj bashkepunimesh kaq te mira per te kultivuar sa me shume marredhenie te duhura midis nesh

 6. Sa mire qe po ndodhin keto takime sepse ne kete menyre keto takime jane gjeja me poziitive qe mund te behet ne keto dite lufte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.