• |
ide | kryesore

Meta paralajmëron Ramën: Shumë shpejt përballë drejtësisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se shumë shpejt do të përballet me drejtësinë.


Duke iu përgjigjur deklaratës së Ramës sot për akuzat se ishin “prodhim i tërbimit të non-gratave dhe spiunëve”.


“Krenari si inceneratorët. Këto janë krenaritë e investimeve të tij mafioze. Kështu do përfundojë kjo histori, me disa bedela. Dhe të gjitha historinë e mashtrimeve atje do përfundojë. Kam një mesazh për çdo punonjës në administratë; të jenë të kujdesshëm, të ruajnë integritetin, mos t’i binden urdhrave që i komprometojnë në shkeljen e ligjit. Pasi Edi Rama e ka zgjidhur problemin e tij, ai do të jetë shumë shpejt përballë drejtësisë. Mesazhi i 12 nëntorit ishte i qartë. Ai është fillimi i asaj stuhie demokratikë që ka nisur në Shqipëri dhe që do i japë përgjigje pinjollit të Kristaqit, Kolekëve që mendua të instalonin regjimin. Sidomos duke nisur nga 25 korriku, është e krijimit të Partisë së Lirisë.”. Kështu u shpreh ditën e sotme Ilir Meta komenteve të Edi Ramës.

Lexo më tej: Akuzat për portin e Durrësit/ Rama: Tërbim i ‘non gratave’ dhe spiunëve 

Lexo më tej: ‘Rama në krye të aferës në Durrës’/ Meta: Rrezikohet të mbetemi pa port mallrash 


12 Comments

  1. nuk është puna tek Yuri Kim, por atë nuk e njeh si kryetar vetë SHBA, për të mos përmendur pastaj Britaninë e Madhe, që e kanë shpallur non grata.

    Dhe meqë thotë se e njeh gjithë bota si kryetar të PD, le të tregojë kush e uroi kur e mori PD-në me vendim gjykate.

    Ose të tregojë nëse e ka vizituar ndonjë ndërkombëtar në zyrë këto muaj, meqë prretendon se e njohin si kryetar të PD.Spiunet salih metaj te inatisur pse protesta kishte pjesmarrje,halli i madh i ka zene te dy,ajo Rubla ruse keta spiune

  2. je ti o loqe Cepani qe do shkosh para drejtesise Edi Ramen e do 80 % e popullsise dhe e voton ata kurse ti je nje qelbesire dhe nje spiun e hajdut i ndyre per shqiptaret

    1. Vetem intriga ju prodhon truri jetoj dhe Munikes njerez me nje prodhimtari djallezore fshatare s’ke mjer ky popull ke ka pasur kriminister etc

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *