• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori John Aniston

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori John Aniston është ndarë nga jeta në moshën 89 vjecare. John, i cili ishte gjithashtu babai i Jennifer Aniston, ishte më i njohur për portretizimin e Victor Kiriakis të Days.


“Babi John Anthony Aniston”, shkroi Jennifer  në mbishkrimin e një fotoje. “Ti ishe një nga njerëzit më të bukur që kam njohur ndonjëherë. Unë jam shumë mirënjohëse që u ngrite në qiell në paqe – dhe pa dhimbje. Dhe në datën 11/11. Gjithmonë kishe kohë të përsosur. Ky numër do të ketë përgjithmonë një kuptim edhe më të madh për mua tani. Do të të dua deri në fund të kohës”.


Si përgjigje ndaj vdekjes së tij, Days of Our Lives postoi gjithashtu një video thomazh duke theksuar kohën e tij në serial. “Zemrat tona janë thyer për humbjen e anëtarit tonë të dashur të familjes John Aniston”, thuhet në një deklaratë të serialit të shpërndarë në Twitter dhe Instagram. “Ne të duam John. Legjenda jote do të jetojë.”

John u nderua kohët e fundit me një çmim Daytime Emmys Lifetime Achievement. Megjithëse ai nuk mori pjesë në ceremoninë e qershorit, Jennifer u shfaq virtualisht në skenën e çmimeve për të festuar karrierën e shkëlqyer të babait të saj.

“Ky është me të vërtetë një moment i veçantë për mua,” tha Aniston. “Është një mundësi jo vetëm për t’i bërë homazhe një ikonë të vërtetë në botën e televizionit , por është gjithashtu një shans për të njohur arritjet e një aktori të madh i cili është babai im.” “Për më shumë se 30 vjet, përkushtimi i tij ndaj asaj shfaqjeje e ka fituar respektin dhe admirimin e kolegëve të tij  dhe ka emocionuar miliona fansa në mbarë botën”, shtoi ajo. “Karriera e tij është  përkufizimi i arritjeve gjatë gjithë jetës.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.