• |
ide | kryesore

Meta për Portin e ri të Durrësit: Skandal shokues

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta

Në fjalën e tij në mbledhjen e Kryesisë së Partisë së lirisë, kryetari Ilir Meta ndërsa po fliste për Portin e Durrësit, tha se kryeministri Edi Rama kërkon të falënderohet për grabitjen dhe se kërkon të bëjë për budallenj shqiptarët.


Ilir Meta u shpreh se deklarata e Ramës për hapjen e 12 mijë vendeve të punës, është e njejtë me premtimin për aeroportin e Kukësit.


“Grabitësi kryesor kërkon ta falenderojnë për grabitjen dhe që kërkon të bëjë për buidallenj shqiptarët e durrsakët.

Faktet, të rënda. Skandal shokues.

Shkatërron investim historik e të rinj e tha se po i bën për të shtuar 12 mijë pune. Nuk harruat besoj si gënjeu për aeroportin e Kukësit. Se do hapte 12 mijë vende pune, kur atje skanë ngelur as 12 mijë banorë. 12 mld euro që do vinin menjëherë, është mashtrim. Eurot e tjera janë model i pallateve dikur në Tiranë, shit apartamente e bli tulla, pastrim parash që do vijojë për 20 vite”. Kështu u shpreh kryetari i PL-së Ilir meta në mbledhjen e kryesisë së partisë që drejton.

Lexo më tej: Akuzat për portin e Durrësit/ Rama: Tërbim i ‘non gratave’ dhe spiunëve 

Lexo më tej: Emrat/ Familjarët e Alabbar pas kompanive offshore në Durrës 

Lexo më tej: Pikat e errëta të planit për pallate dhe marinën e Durrësit 


4 Comments

  1. Ja e hodhe edhe ti nje glase o Meta.

    Faleminderit shume. Se kur flet ti bindet akoma me shume elektorati yne, madje edhe ai gri per te verteten qe iu themi ne, sepse me te drejte ata mendojne: derisa flet ky Spiuni I.M. kundra ketij projekti do te thote se ne fakt eshte gje e mire.

    Pra si me thene… eshte e vertete e kunderta e asaj qe thote Meta, ku politikan, nese mund te quhet i tille, totalisht i diskretituar!

  2. rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik rama ik

  3. Rasti i vëllait të Monika Kryemadhit, identik si i Alqi Bllakos: Përse SPAK po vepron me dy standarde?Salih metaj po meren me portin se kane pritur qe dhe keta te ishin ne pjese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.