• |
ide | kryesore

Rama: Brenda mandatit do ta çojmë në 100% rritjen e pagave për mjekët

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, gjatë përurimit të spitalit të ri të Infektivit në QSUT, ka deklaruar se brenda mandatit, paga e mjekëve do të rritet, duke u shprehur se do ta çojnë në 100 %.


“Brenda këtij mandati ta çojmë në 100 për qind rritjen e pagës, në raport me pikënisjen. Me buxhetin e ri shkojmë në 70%, me ndihmën e Zotit që mos na ndodhë ndonjë katastrofë që të na detyrojë… ta spostojmë fondin. Nuk duhet lënë rast pa e shprehur respektin dhe mirënjohjen. Kjo godinë është shprehje e mirënjohjes. Çfarë u bë një histori e madhe suksesi për gjatë luftës me një armik të padukshëm, të mos mbetet thjesht një episod falë lidershipit të mjekëve me më shumë eksperiencë por edhe të trashëgohet te brezi më i ri si frymë e patjetërsueshme. Ky investim do të shërbeje për të krijuar një sens më të fortë skuadre që e tregoi veten në momentin më tragjik për vendin, në sfidën më të madhe të mjekësisë shqiptare që nga themelimi i shtetit shqiptar…”, ka thënë Rama.
29 Comments

  1. O Kopjac, nuk mund t’i them une Rames “Qen”.

   Une “qen” nuk i them as Berishes e jo me Rames!

    1. Psikopatet jane ata qe kane bere te mundur qe ti kesh nje smart-phone qe te shkruash ketu dhe te shash psikopatet.

  1. O Oligert!!Sa ka thënë Rama yt asgjë s’ka bërë!!Me thëna është plot ai me të bëra është zero.Ka 10 vjet që këtë muzikë ka dhe mjekët e të tjerë ikin e ikin.Eshte si ai proverbi që thotë.Me të thënë e me të bërë është në mes një mal i tërë ose më shqeto një mashtrim i tërë.

   1. Oligerti është rrrotë kari, se edhe sikur ti risë 100% pagat, me fuqinë blerëse që ka sot paraja është më pak se në vitin 2005.

 1. Tragjedikomedi kjo puna e ketij patronazhistit ketu siper me shume emra…nje logjike dhe fjalor infantil qe te vjen te qeshesh dhe te qash njekohesisht.

  A ka njerez qe i besojne ketij te ngrati??

 2. Mos u ngutni. Nuk tha se ne cilin mandat do ti ngreje pagat e mjekeve. Mos e ka fjalen per mandatin e katert, te peste, te gjashte……………………
  Si puna e mjekesise falas, e ujit 24 ore etj, qe do beheshin, por kaluan nga nje mandat ne tjetrin dhe sa vjen e me keq behen.
  Apo patronazhistet qe paguhen per te shkruar ketu i kane harrruar keto premtime?

 3. Partia e Shkerdhimit u zgju mbas gjumit letargjik 10vjecar … erdhem zgjedhjet , strategji zvarranikeshh mashtrusish te degjenerum . Nuk votohet per pederastin e ndraghetes.

 4. Z Rama eshte sh i mire dhe jep garanci te mira. Po ashtu PS eshte parti me kualitet ne dallim nga PD qe eshte parti pa kualitet dhe pa garanci.

 5. Djali që largohet për në emigracion, Berisha del blof me videon e publikuar në Facebook,si gjithmone salihut ja fusin prasin ne bythe dhe ky fluturon ne fcb e tij te tjere e shpellkare i thone ti je i madh,te tjere jane gati dhe jeten e tyre e japin per spiunin serb salih karaxhic berisha

 6. Ushtria e patronazhisteve gati për lavdërimin e kumandarit.Ore të humbur me të vërtetë besoni gënjeshtarin patologjik!!!Po çfarë premtimi ka mbajtur ai?? Vetëm atë të vjedhjes dhe zotimin që ka marrë para Vuçic e Putin për shkatërrimin e Shqipërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *