• |
ide | kryesore

Basha shfaqet në panair duke blerë libra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha vijon jetën private pas largimit nga drejtimi i Partisë Demokratike. Sot ai është parë në Panairin e Librit, ku është ndalur në disa stenda, si dhe ka blerë disa botime. Me siguri që ai tashmë ka kohë të mjaftueshme për t’ju përkushtuar leximit të librave pas shkëputjes nga lidershipi i opozitës. Reagimi i fundit politik i tij ishte pasi Sali Berisha e akuzoi si të përfshirë në aferën e Portit të Durrësi. 
11 Comments

 1. Gjynaf PeDeistet!

  Kishin gjithe kete lider modern: i bukur, simpatik… i relaksuar dhe mbi te gjitha I Yni.

  Vune prape ate rrangallen e Serbeve. Dhe jo te Serbeve tani, por Yhyy… te kohes se Milloshevicit.

  1. Shiko jorgo ! E reja dhe e vjetra duhet te ecin paralelisht sepse ne te kundert nuk do dihen te dallohen lisb eshte kush! Edin e ri e keni ju dhe besoj se ka simpati me te madhe per serbet se dhe vete serbet per veten! Ndersa saliun e vjeter qe ti e paske ber serb beni mire qe fjalen ndonjehere tia degjoni se e di si thon te vjetrit???? Plakut fjalen degjojani ndersa pordhet jo! 😂

    1. Serbet qe do ky i riu janata serb qe kan qen krah dhe ze sh i fuqishem i atyre qe ju akuzoni plakun! Besoj se u kuptuam! Gjithsesi degjojani ndonje fjal me verte se si dihet ky plaku mbase di ndonje gje te vogel edhe ju hyn ne pune! ☮️

 2. Ik o sharlatan, i shkolluar , cfare i ka mesuar shkolla drejtesis europiane qe te mashtroje votuesit e tij, ik pirdhu !

  1. Paskej bërë Basha një lapsus me tabelën e shumëzimit e paskej bërë hatanë.
   Nëse analizon fjalimet alla Benito apo Adolf të Ramës, do të gjesh me qindra, jo më “lapsuse” por idiotësira prej injoranti të ekonomisë e financave.
   Edhe Ajnsstajni bënte gabime e lapsuse në veprimet e thjeshta të arrithmetikës, por a mos kjo e ka dëmtuar për imazhin e gjeniut më të madh të shkencave ?
   Në universitetet e shquara të perëndimit, në fakultetet juridike , studentët nuk meren me tabelën e shumëzimit, por me matematikën e lartë e ligjet e ekonomisë e financave, pasi një jurist që nuk i njeh ligjet e ekonomisë. muk mund të jetë i aftë të interpretojë ligjet e drejtësisë.
   Po a ka gojë injoranti total në fushën e matematikës që ka bërë vetëm dy vite në një shkollë të mesme artistike, lëndën e matematikës , edhe këtë krejtësisht formale të tallet me një student të juridikut në një universitet të Hollandës, ku rkomomia e financat janë primare ?

 3. Nëse bëhet një studim për njohuritë matematikore në shoqërinë shqiptare, jam i sigurtë se numurin më të madh të atyre që e dijnë përmëndësh tabelën e shumëzimit, janë parexhijtë gjysëm analfabetë vetëm me shkollë fillore.
  Përse ?
  Sepse atyre ju intereson të dijnë se sa para mund të fitojnë me trafikun e drogës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.