• |
ide | kryesore

Mediat: SPAK zbuloi e-maile komprometuese të Alqi Bllakos

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
e-maile

Në hetimet e SPAK janë gjetur e-maile kompromentuese të Alqi Bllakos në postën e tij private. Kjo, në lidhje me procedurat e ndjekura për koncesionin e djegësit të Elbasanit.


Mbrojtja e ish-deputetit Alqi Bllako, është paraqitur këtë të enjte në SPAK për t’u njohur me akuzën e re që është ngritur ndaj tij, atë të shpërdorimit të detyrës për inceneratorin e Elbasanit.


Pritet që avokatët e Bllakos të marrin disa ditë kohë. Ndërsa kërkesa e re e SPAK mbi masën e sigurisë që rëndon pozitat e Bllakos, përveç dy akuzave të ngritura më herët për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Raportimin për këto e-maile kompromentuese e bëri televizioni Syri.

E-mailet janë gjetur në postën e tij private mbi procedura zyrtare me persona të përfshirë në aferë.

Lexo më tej: Apeli i GJKKO-së rikthen në burg ish-deputetin Alqi Bllakon 

Lexo më tej: Alqi Bllako jashtë burgut/ Heshtja i jep lirinë, por jo pafajësinë 

Lexo më tej: Si i devijoi SPAK shkeljet tek inceneratori i Tiranës 


7 Comments

  1. Asnje nga krahet e politikes nuk do qe te shkohet deri ne fund . Qellimi i vetem eshte deno te dobtin , bej sikur po sulmon te keqen , bej sikur denon dhe ne fund sundo i qete . Te dy krahet bejen sikur duan drejtesi por ne te vertete kerkojne sundim . Jam i zhgenjyer me shume nga e djathta sepse nga e majta nuk kam pritur e nuk pres drejtesi .

  2. Mendo sikur SKAP-i qe eshte bere KAPS te lexonte e-mailet dhe mesazhet e sulltanit apo tigrit. Do zbuloheshin jo vetem kjo, por edhe plot afera te tjera korruptive. Burgjet nuk do mjaftonin dhe do lironin gjithe te denuarit me 15 vite e poshte per te hapur vend per politikane e oligarke

  3. Ja cfare lloj speciesh zvarranike perfaqeson rishkerdhimi . Mi halesh i rilindur . Grun , motren , shpi , katandi , lug e pirunje ja konfiskun apo akoma .

  4. Jevgjitet jane njerez te nderuar e te respektuar. Kane menyren e tyre te jeteses por nuk para u bien me qafe te tjereve. Ben tigri nuk e meriton kete epitet. Rilindas i vertete i shkon me shume

    1. Ky Bllako eshte perfaqesues tipik i gjithe atyre qe Rilindja ua mori PS e PD. Hajdutet me te afte e te paskrupullt. Ky i plotesonte gjithe kriteret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.