• |
ide | kryesore

Yuri Kim: Kur gjykatat të jenë të pastra, në Shqipëri do të ketë më shumë investime amerikane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Duke folur në aktivitetin e Dhomës Amerikane të Tregtisë, ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim tha se kur Gjykatat të jenë të pastra, në Shqipëri do të ketë më shumë investime amerikane


Yuri Kim u shpreh se në vendin tonë ka shumë mundësi, por duhet të jemi seriozë, pasi është me rëndësi reforma kundër korrupsionit.


“Kur gjykatat të jenë të pastra, në Shqipëri do të ketë më shumë investime amerikane. Diçka është duke ndodhur në ajër në Shqipëri. Sepse këtu ka mundësi. Gjithmonë duhet të kërkojmë për këto mundësi dhe të jemi seriozë. Do të ketë më shume investime amerikane kur gjykatat të jenë të pastra. Është me rëndësi reforma kundër korrupsionit”, tha Yuri Kim.


28 Comments

 1. Kur te qerrohesh ti dhe rraca jote e ndyre kinezo-sorrosiane atehere do marrim fryme te lire shqiptaret.

  1. Prit gomar te dali bar….
   Po ik moj bushterr shterpe e denuar nga Zoti dhe natyra.
   Cila drejtesi ?
   E ramutit?
   E fikut?
   Apo e tao bithes se zgjuar nga rrajca??
   Apo e damkes gjiknure me buchet e tjera te harem mavise….
   Bashke me ate laviren e ramutit qe te ben llape….
   Usht bushter pragqire pjong jangu…

  2. Cfare thua moj Lekureverdhe/race e ulet, ne kemi investitorin amerikan, Sorosin (ky na mjafton, nuk duam te tjere), krimineli nderkombetar, Soros, ne Shqiperi, cdo vit fiton; 5 miliard $, nga kultivimi i kanabisit, 3 milliard $, nga distribuimi i kokaines neper Evrope, 1 miliard $, nga inseneratoret, 2 miliard $, nga PPP, 9 miliard $, nga korrupsioni shteteror, 7-8 miliard $, nga krimi, pra, rreth 27-28 miliard $, ne vit, burimi, Word Banck, IMF, PNUD, BE, State Department, CIA, Qeveria Shqiptare, Banka e Shqiperise, INSTAT, KAQ!

  3. Edhe baca Enver keshtu i premtoi popullit qe do hante me luge floriri,por vdiq pangrene.Inaf is inaf,just shut up

 2. “Yuri Kim: Kur gjykatat të jenë të pastra, në Shqipëri do të ketë më shumë investime amerikane.”

  Thjesht, bukur, sakte, qarte…!!!

  Ja kur te filloje direkte Homo Albanicus duke u ankuar:

  “Po he pra… reformen e drejtesise a e bete ju?! Po he pra, ku e ke drejtesine…”

  Se Homo Albanicus mi moter eshte nje kucke qe do Tutor… Kuckash!

  Homo Albanicus eshte nje Eunuk qe ja ka prere bolet Otomani per 5 shekuj dhe e ka bytheqirizuar Enver Hoxha per 45 vjete!

  1. Padyshim qe gjykatat do pastrohen, por kjo pune i do sepaku nja dy shekuj… Ndoshta edhe tre. Ti si palikaris qe je, i zgjidh kollaj punet apo jo?

 3. K…ne P… ose kur të qethen viçtë thotë kjo. Prit gomar kur të mbijë bar për ato investimet tuaja fake. Nëse do ishte keshtu, perse nuk pritët të bëhej drejtësia e pastaj të sillnit muxhahedinet e afganet ketej, apo lideri ynë global spyet shumë për dele dhe ju gati!

 4. Sa te jesh ti ambasadore e Sorsit dhe plaku Biden bashke me cifutin Blinken ne pushtet Shqiperia nuk do ec para,por mbrapa! Ishalla te Dali ndonje Hitler te zhduk nga faqja e dheut racen cifute!

  1. Ndonje gje per agresionin grek ne derin jon do thote kjo, apo e di lideri me mire aferen e dhurimit te detit me pahir.

  2. Jorgo Palibolja,hajde te na’e rruash sa te Alpeve bashke me yurithin!
   LAVATRICE PARASH -ALVANIQIA
   Mos te harroje yurithi,kur te laje gjykatat t’i shtoje sa ma shume milva pluhur.

 5. Jorgo Palibolja,hajde te na’e rruash sa te Alpeve bashke me yurithin!
  LAVATRICE PARASH -ALVANIQIA
  Mos te harroje yurithi,kur te laje gjykatat t’i shtoje sa ma shume milva pluhur.

  1. I dhjere, por krenar ke qene tere jeten.

   S’fiton gje me fodullek pervecse karin ne byth te zakonshem.

 6. Cfare thua moj Lekureverdhe/race e ulet, ne kemi investitorin amerikan, Sorosin (ky na mjafton, nuk duam te tjere), krimineli nderkombetar, Soros, ne Shqiperi, cdo vit fiton; 5 miliard $, nga kultivimi i kanabisit, 3 milliard $, nga distribuimi i kokaines neper Evrope, 1 miliard $, nga inseneratoret, 2 miliard $, nga PPP, 9 miliard $, nga korrupsioni shteteror, 7-8 miliard $, nga krimi, pra, rreth 27-28 miliard $, ne vit. Burimi, Word Banck, IMF, PNUD, BE, State Department, CIA, Qeveria Shqiptare, Banka e Shqiperise, INSTAT, KAQ!

 7. Booooo doli kjo Spiropalja amerikane. Kur mos te shkelesh ti me neper gjykata e kur mos te nderhysh ti tek gjyqtaret e per vendimet e gjykatave, athere edhe mund te shohim pakez drite ne fund te tunelit.

  Sa te jesh ti duke i mare gjyqtare e prokurore per veshi si Guvernatore, skemi gje ne terezi o shoqja Qimete.

 8. Putana mashtruese hajdute kriminele e le nje popull (KOMBE) NE MJERIM QE RRESHQITI DREJT SISTEMIT NJEPARTIAK(ORGJIST).

 9. Cfare flet kjo more, po drejtesine e rregullove ti me disa idioter te tjere.

  Tani doni te lani duart nga pacavurja qe ngritet.

  Me keq se tani nuk ka ku te shkoje, nje gjygj zgjat nga3/5 vjet pa kaluar ne shkallet e tjera si apeli e me tej pra kalojne ne prarashkrim.

  Bravo do hyni ne librat e historise mbas 50 vjetesh si armikja me e madhe e Shqipetareve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *