• |
ide | kryesore

Banorët e Divjakës përplasen me Policinë, thyhen xhamat e kabinës te trau i parkut

-Instant, Lajme, Të fundit

Banorët e Divjakës janë përplasur sërish me Policinë. Ata kanë thyer xhamat e kabinës së vendosur në hyrje të parkut kombëtar Divjakë-Karavasta. Policia është bërë gardh në mbrojtje të traut dhe po tenton të zmbrapsë qytetarët e Divjakës, të cilët e cilësojnë vjedhje dhe grabitje nga Ministria e qeveria shqiptare.


Sipas tyre, vendosja e tarifës është korruoptive dhe dëmton jo vetëm banorët, por edhe bizneset në zonë. Ata theksojnë se do protestojnë deri në arritjen e qëllimit të tyre. Sipas tyre, vendosja e tarifës është korruptive dhe dëmton jo vetëm banorët, por edhe bizneset në zonë. Banorët theksojnë se do protestojnë deri në arritjen e qëllimit të tyre.3 Comments

  1. Duhen djegur pyjet e Divjakes qe te duken nga hapsira me gjase nje kompani ufosh mund ti vije ne ndihme banoreve te zones.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.