• |
ide | kryesore

Meta: Përkeqësimi i lirisë së medias për shkak të kapjes së shtetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta, shqiptarët

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një status në Facebook shprehet se përkeqësimi i lirisë së medias ka ndodhur për shkak të kapjes së shtetit dhe korrupsionit që po ndodh.


“Përkeqësimi i lirisë të medias është rezultat i kapjes të shtetit dhe korrupsionit skizofrenik që po ndodh. Vetëm largimi i “Rilindjes” dhe këtij Kryeministri përmirëson lirinë e medias dhe garanton të drejtat e gazetarëve”, shkruan Meta.


Lexo më tej: Reporterët pa Kufij: Shqipëria e fundit në Ballkanin Perëndimor për lirinë e medias, ia kalon vetëm Turqisë 


9 Comments

 1. Lajm i fundit qe ne fakt qarkullon prej disa ditesh.
  .
  .
  Nje eksponent i lart i pd dhe shume i afert i berishes.
  Ka investuar nje shume te madhe te TOP CHANNEL.
  Biles thuhet qe ka mare 30% te aksioneve. Nepermjet nje kompanie ofshore. Duke e ber investitorin e dyt pas familjes Hoxha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.