• |
ide | kryesore

Motra e Amber Heard reagon ndaj mbështetjes së aktores

-Instant, Paparazzi, Slider

Motra e Amber Heard, Whitney , po tregon vlerësim për një letër të re të hapur të nënshkruar nga mbi 140 ekspertë dhe organizata që dënojnë pasojat e vendimit për shpifje të Johnny Depp.


Në letër thuhej: “Ne dënojmë turpërimin publik të Amber Heard. Bashkohuni në mbështetje të saj. Ne mbështesim aftësinë e të gjithëve për të raportuar partnerin intim pa ngacmime dhe frikësime.”Whitney, reagoi ndaj mbështetjes në Instagram, duke thënë se ajo i dha asaj “një shpresë” pas vendimit të 1 qershorit.


“Të them thjesht se besimi im në njerëzim është vënë në pikëpyetje që nga gjykimi/vendimi do të ishte një nënvlerësim bruto”, shkroi ajo. “Jo vetëm që nënvizoi disa të meta të bukura të mëdha në sistemin gjyqësor, por gjithashtu tregoi se sa thellësisht mizogjene është kjo botë. Se si ngacmimi i kujtdo që flet hapur ose ka një mendim të ndryshëm thjesht pranohet. Mjafton të shikoni  disa nga komentet në postimet e mia)”

“Është një botë në të cilën kam frikë të rris fëmijët e mi dhe çdo ditë më duket gjithnjë e më e vështirë për të lundruar dhe përballuar. Deri më sot…”. Të shihje këtë letër të nënshkruar nga mbi 130 ekspertë dhe organizata tani ishte një frymë e pastër shumë e nevojshme. Baticat po zhvendosen… Më në fund! #Istandwithamberheard.”

Në gjyqin shumë të publikuar në Virxhini, një juri prej shtatë personash zbuloi se Heard shpifi për Depp në artikullin e saj të vitit 2018. Atij iu dha më shumë se 10 milionë dollarë dëmshpërblim. Heard fitoi një nga kundërpaditë e saj për shpifje . Asaj iu dha 2 milionë dollarë. Të dy po apelojnë vendimet./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.