• |
ide | kryesore

Protesta e paralajmëruar Berishës alarmon Ramën, zbardhet porosia për ministrat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kur Sali Berisha njoftoi për organizimin e një proteste në Tiranë më 6 dhjetor ,diten kur do të zhvillohet Samiti BE-Ballkani Perëndimor, qeveria është në alarm sepse nuk e di ç’mund të ngjasë atë ditë. Nuk është fjala për dhunë, por qoftë edhe një tubim i zakonshëm i opozitës do t’ia prishte Edi Ramës atë ditë ku si nikoqir i shtëpisë natyrisht ka vëmendje të madhe.


Lapsi.al mëson se vetë kryeministri gjatë pasdites së të premtes iu ka kërkuar ministrave të tij dhe eksponentëve të lartë të Partisë Socialiste, të bëjnë reagime në faqet e tyre në mediat sociale. Pas porosisë së Ramës nuk kanë vonuar deklaratat. Nga Niko Peleshi te Bledi Çuçi, Damian Gjiknuri, Taulant Balla etj. Linja ka qenë pak a shumë njësoj.


Berishën e përshkruanin si demon, si antishqiptar që do të turpërojë Shqipërinë ditën e samitit. E po kështu i kujtonin financimet ruse në PD dhe faktin që është non grata. Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në ditët e ardhshme. Edhe nga radhët e vetë Partisë Demokratike kishte zëra që ishin shprehur kundër mbajtjes së kësaj proteste për të mos cënuar raportin e PD me ndërkombëtarët. Do të tërhiqet Berisha apo jo? Zakonisht nuk ka treguar shumë raste që di të bëjë hapa prapa. Të shohim kësaj radhe.  ©Lapsi.al


35 Comments

 1. “Alarmon Ramen”… 😀

  Po, normal… nje njeri me bisht, (dopio non grata, dopio spiun serbo-iranian, etj, etj), shoqeruar nga turma njerezish me bisht, tip shimpaze uleritese, duan te kullosin ne mes te Sallonit nderkohe qe ti si Lider i nivelit Nderkombetar behesh gati qe te presesh koleget e tu qe vijne ne vendit tend per te diskutuar te ardhmen Europiane…

  1. Të gjith jane anti Shqiptare anti Evropjane anti demokrat anti shtet anti përendimore. Poshte Ed Rame Turke hajduti, Sali Gerdeci dhe ilir spiun. Rrofte Shqiprija Evropjane, Perëndimore.🇦🇱🇺🇲🇪🇺🇦🇱 Trpi i Shqipries këta 3 islamike lindore.

  2. Po ti qeke Pallkari komplet.
   Po cfare kolegesh mor loqe. Koleget e tij jane Damiani, Elisa, Taulanti, Balluku, Saje Qorri etc.
   Me keta do diskutoje te ardhmen e Europes lideri global?

  3. GJIGANT, jepi dermen perfundimtare DIKTATURES SOROSIANE + korrupsionit + krimit + vjedhjeve + padrejtesive + shpopullimit + droges + PPP + koncesioneve + inceratorve + bastardeve antishqiptare/jashteqitjes te ketij kombi + banditeve lgbt, qe kane UZURPUAR/VJEDHUR voten dhe pushtetin. Kjo qe po i behet Shqiperise & shqiptareve nga banda e sorosianeve, nuk ia kane bere dot, te gjithe PUSHTUESIT SE BASHKU, ne 3000 vite EKZISTENCE! Ky milet, duron e mban shume, por kur shperthen nuk ka karar ne hakmarrjen e tij. Fundi i te KEQES, eshte shume me afer sesa duket, shikohet ne tmerrin qe ka kapluar VAMPIRIN & BANDEN. #GJIGANTteGJITHEshqiptaretJANEmeTy, KAQ!

  4. Demostrata të tilla në raste të mbledhjeve të kryetarëve të shteteve perëndimore edhe antare të NATO-s, kanë ndodhur në shumë metropole europiane e më gjërë, e kjo është një dukuri normale demokratike.
   Ndryshe nga raca jote greke majtiste apo djathtiste ekstreme o Palipenis, shqiptarët janë në tërësi populli më amerikan e europian dashës e nëse ti shqiptarët i quan “njerëz me bisht”, veç që je një antishqiptar barbar, duket kjartazi që je edhe anti amerikan e anti europian.
   E shoh edhe unë me një farë dyshimi idenë e Berishës për të organizuar një demostratë të tillë në datën 6 dhjetor. jo nga frika se shqiptarët janë “njerës me bisht” siç i ofendon ti, sepse shqiptarët që demostruan në Tiranë, ishin një shembull i padëgjuar i një demostrate paqësore demokratike, por ngaqë hajduti Rama e sejmenët që i vijnë pas, e njesojnë Shqipërinë me veten e tyre.
   Kam mbi 30 vite që jetoj në perëndim, dhe nuk kam dëgjuar nga goja e një kryeministri apo presidenti europian që kritikat që ja bën opozita, të pretendojë se i drejtohen vendit apo popullit të tij.
   Po të kritikoheshka qeveria Rama për aferat e saj kjartazi korruptive, paske “përlyer” Shqipërinë.
   A ka idiotësi më të madhe se kjo ?
   O Palipenis !
   Shqipëria ashtu si çdo vend demokratik, nuk mund të identifikohet as me Ramën, as me Berishën e as me Metën por me një ballancë demokratike të institucioneve të shtetit.
   Pjesë e shtetit si një institucion shumë i rëndësishëm, përveç qeverisë, parlamentit, drejtësisë, sigurisë kombëtare , mediave etj. janë edhe partitë opozitare por edhe shoqëria civile.
   Askush nga këta institucione të shtetit nuk e kanë të drejtën ta konsiderojnë Shqipërinë si pronën e tyre.
   Ciido që është në pushtet duhet të japë llogari para opozitës e zgjedhësve të vetë, e të mos vejë parzmore për të mbrojtur veten duke u fshehur pas Shqipërisë.
   Mbrëmë në Zërin e Amerikës, median më të madhe të nivelit botëror, dëgjova që të ngrihej shqetësimi se qeveria shqiptare po sulmon në mënyrë antidemokratike mediat.
   A mos duhet ta akuzojmë këtë media se është kundër Shqipërisë ?
   Departamenti amerikan i shtetit (DASH) në çdo raport vjetor të viteve të fundit, ka kritikuar ashpër rritjen e kriminalitetit, korrupsionit e mos ndëshkimin e tyre në Shqipëri.
   A mos duhet ta akuzojmë DASH se është kundër Shqipërisë ?
   Po e njejta gjë me organizatat botërore për të drejtat e njeriut, të lirisë së mediave, mjekëve pa kufij , luftës kundër dhunës qeveritare etj.
   A mos edhe këta qenkan kundër Shqipërisë ?

 2. Rama u ka pergatitur si dhurate gjithe lidereve te europes nje dhurate shume te shtrenjte.Do jete nje pago e mbuluar me flamurin e rilindjes.Brenda do kete nga 1 miljon euro dhe bizhuteri floriri me vlere 100 mije dollare per secilin lider te BE qe mer pjese .Kjo si shperblim per mbeshtetjen qe keta lidere i kane dhene rames dhe heshtjen e tyre per te masakruar deri ne palce shqiptaret .Shqiptaret do protestojne paqesishte por parullat do jene perveluese per gjithe lideret europian.Nje prej tyre do te jete.SA TURP SHQIPTARET PO MASAKROHEN ME GOMONE NE ANGLI PER BUKEN E GOJES,KETA EUROPIANE TE PACIPE VIJNE TE BEJNE HAENG ME XHELATIN RAMA..Helm ju bepte cdo pije dhe ushqim qe do ju japi rama se eshte i vjedhur nga gjaku i popullit.Shqiptar shpresat mbaji vetem te usa .Europa as ka ndermend ti pranoje shqiptaret ne BE .Ky brez qe ka lindur sot qe ndoshta eshte nje muajsh dhe dhe cdo shqiptare qe mer fryme sot nuk do te shohe pranimin e shqiptareve ne BE.Keta europian qe vijne ne tiran me 6 dhjetor svine per popullin shqiptare,por per kriminelin qe vret shqiptaret ramen.Keta me 1913 do ta zhduknin shqiperine nga harta Fale usa shqiptaret kane mbetur si shtet .Ta keni te qarte se edhe me 90 edhe rasti me i fundit vetem presioni i usa ka bere qe shqiptaret emigruan dhe jetojne ne europe,se europa jo vetem sdo i pranonte po sdo i kthente te gjalle ne atdhe.Te gjithe ju lidere europian qe vine ne shqiperi me 6 dhjetor nuk jeni te mirepritur nga shqiptaret.Ne shqiptaret mikun e vertete te tyre e duan e mirepresin e respektojne dhe japin jeten kur i rrezikon qetesine e tyre.Miku jone i vertete eshte USA.Ata qe nuk jane ne kete linje sjane shqiptar nenat i kane patur ose nese jetojne i kane kurva qe jane shkerdhyer nga ruse,serbe,grek.

  1. E pame se sa te shkerdhen malesori ne 12 nentor me rastin e revolucionit te shtatorit.

   Me kar ne bythe erdhet e ashtu iket.

   Malesoret qenkan Kucka.

   1. ME FAL O ZOT . Dmth ju me 21 janar si iket ????? Dmth me 21 janarin e Gimit te 700ces qe pastaj mas 2viteve bot aleance me Spiunin , tu i thith njalen hajde me Ne ? Dmth ne protesten tuj erdhen labet ene jugoret ???? O pidhmotre ne rrenjen tende . Dmth per te mrojt gjone e vjedhme bjeri ti bim , me malok , me lab , me laluc , me katnar me fshatare ect ect ect ? Dmth maloket , shpellaret , cecenet me PD ; labet , lalucet , katnaret , serbet , ndraghetistet me PS ??????? O HAJDUT I TAKSAVE TE POPULLIT SHQIPETARE nga tropoja der ne sarand , O ropqir inferiori shoqeris shqipetare , O percares i trevave shqipetare , O pederast manjak i perdal . O ct t them ty . Je motershkerdhym shkruajtes . Skam burra me bole katrore te ta qin fisin tt konfiskojne ty te parit ene ter qiverin ca kini e ca skini . Tja u shkuli rronj e dhemball , lug e pirunj ta u morin ; JUVE TE PAREVE QE DO BONIT DREJTESI .

    1. O kari! Ki parasysh te gjithe rrugetimin!

     Rama ne cdo zgjedhje, edhe ato qe humbi vecse rriste numrat progresivisht ne dem te Birishes. 21 Janarin e beme pa aprovimin e nderkombetareve, por shkundem situaten.

     Je shume injorant. Shkruan rremuje. Rrjedhimisht edhe mendimet i ke rremuje, pasi fjala formon mendimin. Mendimi formon njeriun.

     Mos u merr me politike. Merru me veten. Sepse je cope cope. Je karkase.

     Je gjysem njeriu. Nuk je i plote.

     Nuk ke justifikime sot ne 2022-shin qe te jesh i tille sepse mjafton nje kompjuter dhe Google per t’u formuar.

     1. O te qifsha ropt ku do ti te inpresionu hahahahaa , o hajdut i popullit shqipetare . O mi halesh , un me te beshty te demoralizoj , te qi rracen me pak fjale .

    2. Dhe me fal, nga Shijaku je ti mo? Po ju jeni ca kokerr legenash qe njifeni historikisht per mafjozlliqe e bytheqirlliqe dhe qe shisni makina me hile. Kokrrat e krimineleve dhe hilacakeve!

     Dhe jeni me origjina nga Bosnja, sa per dijeni. Myslymane nga Bosnja qe keni ardh ne Shen Jakove para jo me shume se 2 shekujsh. Jeni shqiptare te adoptuar.

     Ti prandaj s’e shkruan shqipen mire. Provo te mesosh serbo-kroacishten.

     1. Ti qi ter femrat e fisit o pidhmotre , qe rri 24 ore non stop duke komentu , o mallist , o hajdut , o rracshkerdhym .

     2. Je hajdut familje qir e shkedhyer . Fjalet e teperta jan fukarallik .

     3. Blla blla bllaaa…

      Vill o shemtire, vill…

      Nxirre te keqen.

    3. Dhe c’eshte kjo shijaks feat vlonjat?!

     Po vlonjatet as nuk merren fare me ju mo plak.

     Ju konsiderojne qenie inferiore… njerez me bisht.

     1. Ti qi ropt dhe ne realitet . Ta tregoj mir shijaksin dhe vlonjatin . Sm rruhet kari ca ke para e mrapa ti , ca do lloj patronazhisti . Te shkerdhej familjen .

     2. Me cfare?! Me ate bibilushi tat qe mezi ngrefet?!

      Shko bjeri me dore, shko!

    4. Abababa… shko puno token o katnar, se do te te vejme takse.

     Hidhe smart-phonin. Merr nga ata te thjeshtit. C’do ti me internetra e me website.

     Ti s’di as te shkruash, as te lexosh e as te kuptosh.

 3. Doktori kesaj rradhe e dekonspiroj veten.
  E pakuptimte, vetevrasese per vete ate organizomi i protestes kete dite.

  1. Arrin nje moment ne jete, kur lodhesh nga genjeshtra. Keshtu eshte edhe me doktorin.

   Tani po del troc ai qe eshte.

 4. Ne shume vende te botes se qyteteruar ka pasur protesta ne ratse vizitash te presidenteve amerikane por asnje nuk i ka quajtur ata njere te pafe apo pa atdhe sic ndodh ne Albanistan. Sipas patronazhisteve te propagandes mavi kushdo qe del kunder qeverise etiketohet si njeri me bisht, kriminel, hilecak e plot epitete qe jane pjese e zhargonit te stanit mavi te rilindjes. Keta “trima” interneti nuk lejojne te kritkosh Bimbashin Ramazon pasi ne mendesine e tyre apo dhe te atij qe mbrojne per nje pjate supe apo pagese mendimi ndryshe nuk lejohet perndryshe je heretik.

 5. Shqiptaret nuk duhet te degjojne Tao- taot e gjithe te tjeret majtas apo djathtas por duhet te shikojne a eshte bere me e mire jetesa e tyre apo me keq e duhet te protestojne kunder cdo qeverie te majte a te djathte nese duan te jetojne si njerez me dinjitet ne vendin e tyre.Shikoni si u zbyth qeveria nga rritja e cmimit te energjise elektrike. I gjati hiqet trim por kur populli ngrihet ai I mbush breket,kaq trim eshte.Harojeni partite luftoni per vehten tuaj e mos u genjeni nga propoganda se eshte turp te protestosh se na ardhkan evropianet sikur tek ata nuk behen protesta.Behen e jo aq paqesore ju vete i kini pare neFrance Greqi e gjetke

 6. GJIGANT, jepi dermen perfundimtare DIKTATURES SOROSIANE + korrupsionit + krimit + vjedhjeve + padrejtesive + shpopullimit + droges + PPP + koncesioneve + inceratorve + bastardeve antishqiptare/jashteqitjes se ketij kombi + banditeve lgbt, qe kane UZURPUAR/VJEDHUR voten dhe pushtetin. Kjo qe po i behet Shqiperise & shqiptareve, nga banda e sorosianeve, nuk ia kane bere dot, te gjithe PUSHTUESIT SE BASHKU, ne 3000 vite EKZISTENCE! Ky milet, duron e mban shume, por kur shperthen nuk ka karar ne hakmarrjen e tij. Fundi i te KEQES, eshte shume me afer sesa duket, shikohet ne tmerrin qe ka kapluar VAMPIRIN & BANDEN. #GJIGANTteGJITHEshqiptaretJANEmeTy, KAQ!

 7. nuk e rruan karin Edi Rama nga nje malok shpellar si Salih Ram Berisha Edi fshin bythen me kete deshtak qe ben shurren ne breke nga Edi Rama

 8. O, hajdute, lereni opoziten te turperohet, ku e keni hallin ju? PO R NUK ESHTE PUNA TEK TURPI I OPOZITES POR FRIKA E JUAJ O HAJDUTE!!! Cdo gje ne jete? ne natyre lind jeton e vdes! edhe ne politiçke keshtu! Tani o hajdute e tradhetare, keni arritur fundin, nuk jeni te perjetshem siç kujtoni me gjithato megavjedhje qe keni bere! Dhe dihet se askush nuk i ka marre me vete ne varr parate, as ato qe kane fituar me djerse jo me ata si ju qe kane vjedhur popullin!!! Vidhni vidhni se do i merni me vete ,o te shkedhyer!

 9. Ka ende fytyrë Taulant Balla që të sulmojë opozitën e mobilizojë bandat e Elbasanit, apo është i detyruar?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.