• |
ide | kryesore

Bllokohet qarkullimi në hyrje të Shkodrës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktualisht është bllokuar hyrja për në Shkodër, pasi uji ka vërshuar në rrugë. Niveli i ujit te Harku i Berdicës arrin disa centimetër, duke e bërë të pamundur lëvizjen e automjeteve të vogla.


Shkodra është qarku më i dëmtuar nga reshjet e dendura të shiut gjatë kësaj të diele.


Shiu dhe era e fortë kanë dëmtuar infrastrukturën e rrugëve në fshatra dhe qytet. Ndërkohë që këtë mesditë situata u rëndua më tej, pasi lumi Drin doli nga shtrati.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.