• |
ide | kryesore

Berisha: Rama përmbyti Shkodrën që të vazhdonte vjedhjen me energjinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari demokrat, Sali Berisha, mbërriti në zonat e përmbytura në Shkodër.


Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se përmbyti Shkodrën pasi nuk donte të ndalte vjedhjet me çmimet e energjisë.


“E kam ndjekur me shumë shqetësim dhe vëmendje zhvillimet dramatike.

Erdha këtu për të shprehur solidaritetin për ju dhe të gjithë banorët dhe për kryetarin e Bashkisë për punën që po bëni.

Kjo është dëshmi e plotë e papërgjegjshmërisë së këtyre qytetarëve, që mbrëmë kanë hapur tunelet e Komanit, kanë derdhur nga porta e Vaut të Dejës, 2 mijë metër kub në sekondë, përveçse sa kanë derdhur nga turbinat, të gjitha këto se nuk dilnin dot nga skema e vjedhjeve të tyre.

Këto reshje kanë qenë tërësisht dhe plotësisht të parashikuara, qoftë nga Instituti i Gjeoshkencave, që ua ka dorëzuar në zyra këtyre qeveritarëve, që vjedhja ua ka verbuar sytë dhe mendjen, por për hir të së vërtetës, një njoftim jashtëzakonisht serioz ka bërë stacioni meteorologjik italian, që në mënyrë specifike ka parashikuar reshje ekstreme dhe përmbytjet në alpet e veriut.

Por të gjitha këto nuk kanë mjaftuar për Edi Ramën dhe Belinda Balukun se ata e kanë mendjen të shfrytëzojnë energjinë për të vjedhur.

Tani del e thotë që e bëra për të shtuar rezervat, ndërkohë që të gjithë të dhënat tregonin se do të kishte reshje ekstreme, por i kishte sytë te paratë që do vidhnin, që i kishin prokurorua për të blerë 10 milionë euro energji elektrike, nga të cilat së paku 5 milionë i fusin në xhep.

Tani që ka plasur skandali, përpiqen që të mashtrojnë dhe të justifikojnë. E vërteta është se nuk donin të ndalonin vjedhjen,” tha Berisha.


10 Comments

 1. Hahahahaha
  Ky eshte bere legen ne pleqeri.
  Ben politike ne kulmin e permbytjeve.
  Se per ca ka vajt ne Shkoder, per ti dhene zgjidhje. Ata jane hallemedhenj. Degjojne dhe pordhet e plakut

 2. GJIGANT, vazhdo se ke me vete, mbi 90% te shqiptareve qe mezi presin dakikun per te marre zhvarre BANDEN SOROSIANE, poshte DIKTATORI & DIKTATURA & HAJDUTE & KRIMINELET & BANDITET & BUSHTRAT RIVDEKASE, pameshire perpara, KAQ!

 3. Sali pinoku vazhdon me autogola. Dmth sipas Sali pinokut kur permbytej Shkodra gjat qeveris se pinokut, i bie qe e bente kastile Sali pinoku se donte te vidhte. Ateher, te gjith ata shkodran qe kan pesuar deme gjat permbytjeve kur qeveriste Sali pinoku, neser te shkojn te shtepia e Sali pinokut dhe ti kerkojn demshperblimin per permbytjet qe ka ber me qellim perfitimi. Ik o Sali pinoku publiko nonji foto nga srilanka e thuaj qe shife ca behet ne Tiran se ngle duke thyer rekorde mashtrimesh.

 4. Ca ben robi nga halli. flutron fluturon….gomariiii. Cop kari njeri, hajde votoje kete dmth. Ky te ofendon, ky mendon se njerezit nuk kan memorie. Mir hajdut, vrases dhe minus i demokracis dhe shkaterrimtar i shtetit, po ky njeri smund te merret me seriozisht. Ky edhe ato te verteta qe thot i mbulon me mutin e mashtrimeve qe skan limit e kufi, se ky e ka zakon qe ato qe ben vet ja faturon te tjereve. Plus qe gjellen qe gatuan vet shkon e peshtyn (basha) e pastaj shkon e lepin peshtymen e vet prap (like floriri). u coroditen dhe foltoristat, sdin ke te shajn e ke te lavderojn.

 5. Nuk mund ta besoj e ka akoma njerez qe besojne tek ky pinok. Perfitojne nga injoranca shoqerise dhe manipulojne.

 6. ti je rrot kari o spiun i Serbise dhe i sigurimit shqiptar Te shkerdhefsha Sheqeren sic ta shkerdheu Karaxhici dhe te polli ty Askush nuk ta ve ne pordhe se je leter e djegur Tregoju atyre 4 mije malokeve qe ke verdalle keto genjeshtra o hajdut dhe kriminel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.