• |
ide | kryesore

Chris Brown, kundër AMA: Nuk më lanë të performoja

-Instant, Paparazzi, Slider

Chris Brown akuzoi së fundmi  organizatorët e AMA për anulimin e performancës së tij për nder të Michael Jackson. Brown përfshiu një klip të gjatë provash në të cilin ai dhe të tjerë kërcyen me hitet e MJ si “Beat It”, “Billie Jean”, “Wanna Be Starting Somethin” dhe “Thriller”.


“Seriozisht?”, shkroi ai në postim përpara se të shtonte: “DO të isha performanca e AMA-s, por ata më anuluan për arsye të panjohura.”Sipas TMZ, organizatorët nuk kanë komentuar ende publikisht për këtë çështje, pavarësisht se kanë marrë një valë kritikash në internet.


Brown, i cili nderoi Jackson në BET Awards 2010, shpesh krahasohet me Mbretin e ndjerë të Pop-it. Të dy janë vlerësuar si talentë të jashtëzakonshëm, puna e tyre është lënë në hije nga polemika të profilit të lartë. Brown trajtoi krahasimet në një intervistë me Big Boy në fillim të këtij viti.

“Perceptimi im personal për këtë është se nuk do të merrja as frymë apo as do të mund të këndoja një këngë nëse ai njeri nuk do të ekzistonte,” tha ai. “Nuk ka asnjë konkurrencë me të. Kam varur në shtëpinë time faltore të këtij njeriu. Dreqin, nuk jam më i mirë se Michael Jackson.” AMA-të e 50-ta u mbajt këtë të diel në Los Angeles. Chris fitoi cmimin ‘Artisti i preferuar mashkull R&B.;/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.