• |
ide | kryesore

Digjet banesa në Korçë, komshinjtë shpëtojnë çiftin e bashkëshortëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përfshihet nga flakët një banesë në fshatin Kuç të Zi në Korçë. Brenda kanë qenë çifti i bashkëshortëve, të cilët janë të verbër, dhe fatmirësisht janë shpëtuar nga komshinjtë. Kanë qenë këta të fundit që kanë parë flakët sipër çatisë duke shkuar menjëherë pranë banesës, dhe po ashtu kanë lajmëruar policinë dhe zjarrfikësen. Ende po punohet për shuarjen e flakëve, nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit. Ardian Dyli, kryefamiljari, banesa e djegur totalisht, dëmet e shumta materiale.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.