• |
ide | kryesore

Shtyhet seanca gjyqësore e Çalamanit, nuk u paraqitën familjarët e viktimës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas disa seancash mungesë togat e zeza kanë sjellë me forcë në gjyq Klodian Çalamanin. Ky i fundit akuzohet për abuzimin dhe vrasjen e 8-vjeçarit Mateo në Fier. Megjithatë edhe sot seanca gjyqësore e Çalamanit është shtyrë. Kjo pasi familjarët e të miturit nuk u paraqitën në gjykatë. Gjëndja e tyre emocionale është tejet e rënduar sepse para pak ditësh ishte 1-vjetori i vdekjes së të miturit.


Kjo eshte hera e katërt qe seanca gjyqësore shtyhet. Përballja me togat e zeza të Klodian Çalamanit do të jetë në 12 dhjetor.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *