• |
ide | kryesore

Tragjedi në Itali, çifti shqiptar vritet brenda banesës

-Instant, Lajme, Të fundit

Një çift shqiptar është gjetur i pajetë brenda banesës së tyre në via Leopardi në Itali.


Ngjarja tragjike ka ndodhur mbrëmjen e se dielës,


Ndërsa dyshohet të jenë vrarë nga ish-bashkëshorti i viktimës, me origjinë shqiptare gjithashtu, raportojnë mediet italiane. 

Zbulimi i trupave është bërë nga Karabinierët, të lajmëruar nga vajza e gruas, e cila nuk kishte mundur të kontaktonte me nënën e saj që pasdite.

Fillimisht u mendua për një rast vrasje-vetëvrasjeje, por nga hetimet u zbulua se dikush i kishte vrarë.

Pas zbulimit të dy trupave, karabinierët, pasi kanë mbledhur dëshmitë e para të vajzës së gruas, kanë shkuar për të kërkuar ish-bashkëshortin në shtëpinë e tij në Mira, i cili mund të jetë i përfshirë në ngjarje. Një thikë dhe një pistoletë u gjetën brenda shtëpisë në via Leopardi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.