• |
ide | kryesore

25 raste të reja me Covid-19, 195 të infektuar në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19, infektuar, covid

Në 24 orët e fundit janë kryer 526 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 25 qytetarë, në Bashkitë:


19 Tiranë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Fier, Lushnje, Divjakë, Gjirokastër, Kuçovë.


Janë 195 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Covid-19.

Janë shëruar 16 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,379 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (22 Nëntor 2022) 

Raste të reja ditore 25
Të shëruar në 24 orë 16
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 526

Testime totale 2,006,611
Raste pozitive 332,168
Raste të shëruara 328,379
Raste Aktive 195
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 157
Gjirokastër 13
Fier 9
Elbasan 4
Vlorë 3

Berat 2
Durrës 2
Lezhë. 3
Shkodër 2

Lexo më tej: Pekini rikthen masat e Covid, mbyll parqet, muzetë dhe qendrat tregtare 

Lexo më tej: Rama nxjerr VIDEO-n e Berishës: Si mund të shkohet pas një rrjedhjeje të tillë 

Lexo më tej: Yuri Kim tregon se si duhet të jetë kreu i ri i SPAK


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.