• |
ide | kryesore

Moti i keq/ Shembet muri mbajtës pranë një banese në Lezhë

-Instant, Lajme, Të fundit

Moti i keq përgjatë ditëve të fundit ka sjelle dhe problematika të shumta në disa qarqe. Mësohet se në Lezhë është shembur muri mbajtës i një tokë private. Ajo kishte gjatesi rreth 40 metra dhe lartësi 3 metra. Megjithatë masivi i dheut nuk e ka rrezikuar banesen e Gjergj Kamberit ne Rraboshte, në njësinë administrative Kallmet, që ndodhej aty pranë.


Me të rënë niveli i reshjeve, nga bashkia do të dergohet një fadromë për pastrimin e vendit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.