• |
ide | kryesore

Yuri Kim tregon se si duhet të jetë kreu i ri i SPAK

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e kreut të ri të SPAK.


Në një postim në Twitter, ambasadorja Kim ka paralajmëruar që procesi duhet të jetë transparent dhe ka bërë thirrje për mos manipulimin e tij.


Ajo shtoi se një mendësi e tillë ka sjellë shumë dëme, ndërsa shtoi se SPAK dhe reforma në drejtësi duhet të jenë për të ardhmen e Shqipërisë.

“Tani që kandidatët për kreun e ardhshëm të SPAK janë konfirmuar, është thelbësore që procesi të jetë transparent në mënyrë që shefi i ardhshëm të zgjidhet në bazë të kualifikimeve dhe historikut dhe të jetë i aftë dhe i vendosur për të intensifikuar luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. 

Procesi i përzgjedhjes duhet të jetë pa manipulime nga ata që kërkojnë të bllokojnë ose ndikojnë në drejtësi, nga ata që preferojnë mënyrat e vjetra dhe për rrjedhojë kundërshtojnë reformën në drejtësi. Taktika të tilla i përkasin një të shkuare që ka dëmtuar shumë. SPAK – si reforma në drejtësi – duhet të jetë e ardhmja e Shqipërisë”, ka shkruar ambasadorja Kim në Twitter.

Lexo më tej: Arvizu “godet” Yuri Kim: Drejtuesin e opozitës e vendosin shqiptarët, jo Washingtoni! 


11 Comments

 1. YMER QELBAZA EDHE KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRROK CYPIT thotë:

  YMER QELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH VELLAIT KE KIMETES FRROK CYPIT MUT VELIUT EDI RAMUTIT REXHEP ERDOKARIT ALEXANDER VUCIC DHE KOL SALLAKU SKYPE-s

   1. VARI KARIN BOTEROR SORROS BYTHQIR

    sot arabia saudite ka shenuar 2 gola qe do te thote me shume se
    argjentina
    danimarka
    tunizia
    meksika e polonia keto te fundit te marra se bashke

    arabia saudite = 2
    argjentine + danimarke + tunizi + meksike + poloni = 1

  1. demokraci vari karin llafe kot
   vari karin te drejtat e njeriut
   vari karin drejtesi prosperitet vari karin

   vari karin

 2. Ne krye te SPAK do te vije i perzgjedhuri i Rames dhe Ambasadorja duhet ta kujtoje shkarkimin e Gledis Nanos, se e levdoi aftesine e tij…

  Te tjerat jane llafe pa bereqet…

 3. Prap dole e po pjerdhe moj SHURRE UTHULL,..Eahhh…!?
  Shporru sa ma pare,mos prit kur te mbaroje kontrata.
  QELBANIKE e diagnostikueme.
  Mbas supershkerdhates Edvin,ti je shkerdhata pasuese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.