• |
ide | kryesore

Kapshticë, donte të kalonte 17 000 euro të padeklaruara, ndalohet shtetasi turk

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia Kufitare e Kapshticës godet një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi ku ka sekuestruar 17 000 euro të padeklaruara. Gjatë kontrollit të ushtruar, 56-vjeçarit iu gjetën në çantën e dorës dhe në xhup, 17.000 euro të padeklaruara, ndërsa u procedua penalisht.


“Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, në kuadër të kontrolleve të shtuara, bazuar dhe në analizën e riskut, në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm një automjet kamion tip “Benz”, me drejtues shtetasin turk S. A., 56 vjeç, banues në Adapazar, Turqi.” – njofton policia.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për hetime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.