• |
ide | kryesore

Nesër Porti i Durrësit në Kuvend, PD letër Nikollës: Duam 10 min për çdo deputet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kuvend

Partia Demokratike i ka dërguar një letër kryetares së kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla lidhur me miratimin e marrëveshjes për Portin e ri të Durrësit.


PD në kërkesë shprehet se për diskutime janë përcaktuar vetëm 6 orë, ndërsa që çdo deputeti i bie jo më shumë se sa 2 minuta e 57 sekonda.


Aty thuhet se ky port është më i rëndësishmi i vendit dhe ka një rëndësi strategjike jo vetëm për vendin, por edhe për rajonin.

Në letër thuhet se koha e diskutimit për këtë çështje nuk mund të shkurtohet, por është e nevojshme një debat publik duke i lejuar çdo deputeti që të flasë për këtë çështje kombëtare.

Kështu PD kërkon që të hiqet ky kufizim kohor dhe së paku çdo deputet të flasë 10 minuta, ashtu sikurse e parashikon rregullorja e kuvendit.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.