• |
ide | kryesore

Më shumë se dy të tretat e Kievit pa energji elektrike, shumë njerëz mbeten pa ujë

-Instant, Lajme, Planet
kievi pa energji elektrike

Dy të tretat e Kievit janë pa energji elektrike, pas sulmeve me raketa ruse ditën e djeshme. Si pasojë e ndërprerjes së energjisë ka mungesë të ujit. Ndërkohë temperaturat vijojnë ende të mbeten nën zero. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko deklaroi se elektricistët dhe punëtorët e riparimit po përpiqen të rikthejnë energjinë sa më shpejt të jetë e mundur.


Deri më tani energjia është vendosur në rajonet Kirovohrad dhe Vinnytsia. Në Mykolaiv ndërkohë u bë thirrje për përdorim të energjisë me kursim.1 Comment

  1. Ndersa zelensky fluturon nga fitorja ne fitore dhe gelltit miliardat nga usa. Milet debil qe akoma se kupto qe po shko mish per top.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.