• |
ide | kryesore

Rama tregon pse nuk shpallet gjendja e emergjencës në Shkodër, Durrës e Lezhë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria nuk do të pranojë kërkesën e PD-së për shpalljen e emergjencës civile në 3 qarqet, Shkodër, Lezhë dhe Durrës të prekura nga përmbytjet e ditëve të fundit.


Rama në interpelancën e thirrur nga deputeti Ferdinand Xhaferi tha se nuk mund të shpallet gjëndja e emergjencës për 30 banesa nën ujë ndërsa vijoi të akuzojë mediat se nuk tregojnë të vërtetën.


“Për çfarë të shpallim emergjencë natyrore për 30 banesa që kishin prezencë uji e nuk e kanë më?! Ferdinand fotografitë nuk janë live Cilësia e diellit është live. Uji ka nisur të kullohet. Kemi pastruar mijëra kanale kalluese. Është një agjenci kombëtare e emergjencave civile. Kemi një strukturë që ngrihet me sustë në këmbë e nuk shkon me shapka e me varka teneqeje. Jemi futur në mekanizmin e europian të emergjencave civile dhe nëse ka emergjencë futet në veprim I gjithë mekanizmi. Çfarë ti themi që kemi 30 shtëpi me prezencë uji dhe kemi çimi.net që thotë se janë 30 mijë e hajdeni shpejt se do thajmë Çimin. Nuk e bëjmë dot. Ju të heqni mëndjen. Duhet të kesh dy, një ta mbash e një ta cash”, deklaroi Rama.


19 Comments

  1. Ore se un se mar vesh budallikun e ktyre. Gjith shteti ne kembe qe ne momentin e pare kta thone gjendje emergjente tani pas pilafit

  2. Aha nisi prap ky me foto nga kauli e thot behen shqipri. Mir Sale po ta tha ty qitetari digjital ashtu esht si te thuash ti kari

  3. PO m hengshin karin ata te pd se kam kaq vite qe i lutem atyre te pd per shkodren dhe sberen asgje..Tash po e kuptoj qe rama eshte ai qe i realizon ato qe thot dhe bravo i qofte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.