• |
ide | kryesore

VIDEO/ “Hija e Ravik Gurrës sot këtu me ty” Taulant Balla hesht për akuzën se porositi vrasje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Akuza që Ardjan Çapja bëri nga salla e gjyqit për një “politikan me emrin Taulant” që porosity vrasjen e avokatit Ravik Gurra ka kaluar në sallën e parlamentit. Ishte Sali Berisha që e akuzoi direkt Taulant Ballën për përfshirjen në eleminimin e avokatit Ravik Gurra, pasi ky i fundit arriti të sigurojë dosjen me përgjimet ku përmendej emri i Taulant Ballës për masakrën e shkurtit të vitit 2018 në Elbasan.


“Je akuzuar për porositje vrasjesh dhe se ke fshirë regjistrimet, prokurorin që fshiu regjistrimet e ke graduar në detyrë. Dhe së bashku me ty në parlament sot është hija e të ndjerit Ravik Gurra që të kishte kapur në lidhje me bandat dhe në porosi vrasjesh dhe e eleminove” u shpreh Sali Berisha.


Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste po merrej me disa shkresa në momentin kur Sali Berisha i përmendi akuzat e familjes Çapja. Pas akuzave të rënda që i janë bërë, Balla ka heshtur.

Deri në 2021, Taulant Balla ishte drejtues politik i Partisë Socialiste në Elbasan, ku mori një numër rekord votash. Për arsye që nuk u zbuluan asnjëherë, ai u transferua në Lushnjë.


3 Comments

 1. Tauland krimineli ke hyre ne gjak me shum familje ne elbasan ti e di shum mire qe shqipetaret sta falin gjakun deri ke femijet mundt te arrijne prandaj mer masa dhe zhduku nga europa

  1. Nuk e hapi sqepin dordoleci i Rrajces…
   Barboni i konvikteve te Bukureshtit.
   Tani qe ka kryer punet e pista ramuti….
   Do i fusi shkelmin edhe kesaje lyres se qelbure.
   tao tualet bushtra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.