• |
ide | kryesore

Gjirokastër, gruaja sulmohet nga një qen rrugësh, me urgjencë në gjendje të keqe drejt Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një grua është kafshuar nga një qen rrugësh në lagjen Palorto në Gjirokastër. Sipas burimeve, e dëmtuara është 47-vjeçarja Vali.D, e cila ka marrë plagë serioze në të dy duart e saj dhe është dërguar me urgjencë në Spitalin Infektiv në Tiranë. Agresiviteti i qenit ka bërë që gruaja të dëmtohet në kapilarët e venave të gjakut në të dy gjymtyrët. Gjendja shëndetësore e gruas vlerësohet si kritike ndaj dhe është nisur me urgjencë me autoambulancë drejt Tiranës. Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.
2 Comments

  1. Normalisht duhet te padiste bashkine per cenim te shendetit,por kjo ndodh ne vendet normale,te ne normalitet eshte gjithshka qe behet kunder njerezve,me apo pa dashje.
    Fatmiresi qe jetojme ne nje vend perle te bekuar nga zoti,por fatkeqsi qe kte vend e ka denuar dhe vazhdon ta denoje djalli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.