• |
ide | kryesore

Policia nuk dha leje për protestën/ Vjen reagimi i parë nga PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Policia

Policia e Shtetit tha se “nuk jep leje” për zhvillimin e protestës së thirrur nga Sali Berisha, më 6 dhjetor para Kryeministrisë. Në një letër që kreu i policisë së Tiranës, Lorenc Panganika i drejtoi PD-së thuhet se ajo “cenon sigurinë” për shkak të mbajtjes së samitit të BE-së.


“Vendosa të ndaloj zhvillimin e tubimit të kërkuar nga ana Juaj në datën 06.12.2022, ora 12.00 deri në orën 16.00, në vendin e përcaktuar në kërkesë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë mbetet e angazhuar për të garantuar të drejtën e çdo qytetari për të marrë pjesë në tubime paqësore dhe mirëpret çdo njoftim Tuajin për zhvillimin e tubimit në një vend alternativ, jashtë perimetrit të sigurisë” – thuhej në letrën e policisë.


Por Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka ka thënë për ”Klan News”, se protesta është e drejtë e fituar që në dhjetor ’90. Sipas tij askush s’mund të ndalë të drejtën për të protestuar.

“Protesta është e drejtë demokratike e fituar që në dhjetor të ’90. Askush s’mund të ndalë të drejtën për të protestuar. Nuk i marrim leje askujt në Shqipëri për të protestuar. Në bazë të ligjit njoftojmë se protesta do të bëhet do apo nuk do regjimi” – tha Noka. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Policia nuk i jep leje PD për protestën e 6 dhjetorit

Mbërrin në Polici kërkesa e PD, mësohet vendi dhe kohëzgjatja e protestës së 6 dhjetorit


10 Comments

 1. Bravo lorenc tanganika.
  Alqis baltas.
  U lodh arqen arixhiu duke i qire motrat patronazhistave apo po fsheh leket qe i vjedh popullit.
  Ilir debil beqja.

 2. Mjaft me tifizlliqe. Nuk kemi nevoje per rremujen e Sales kur ne tirane mblidhen kministrat e EU. Protesten mund ta bejme edhe te nesermen.

  1. Po ju qi grate arqen arixhiu dhe ju nuk e keni problem!
   Eunuke, qeverite shqiptare jane hale por juve ju pelqen era e mutit.
   Jeni me kurva se qeveritaret.
   Gjindje letyre, fshatare bythqira.

 3. Ai ka mësuar aq nga politika 32 vjeçare e viteve të fundit se pushteti nuk merret me dhunë. E ka provuar disa herë, sidomos në shtator 1998, dhe çfarë ka pështyrë në drekë, e ka lëpirë në darkë, duke e mbushur selinë e vjetër të tij me metingashë të armatosur.cecenet shpellkare vazhdon projekti seksual ne pd e foltores,cdo cecen shpellkar duhet te shkerdheje motren vajzen mamin per te shtuar rracen e qelbur cecene,vazhdoni ti shkerdheni.kjo eshte fitore per ju kunder rames

  1. Dhe me vendim të gjykatës kushtetuese populli ka të drejtë të protestojë dhe pa lejën e policisë.Keshtu dhe moralisht dhe ligjërisht do protestohet kundër klikës Rama dhe jo kundër Europës.Duhet që Europa të ndërgjegjësohet që ka një Putin shqiptar.Jo se nuk e din por janë përqendruar në Ukrainë.Por dhe një neodiktaturë në Shqipëri është e palejueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.